Referencje

ref acegielska

***

 

ref boruk

***

 

ref gpastuszka

***

 

ref kporebska

***

 

ref wachnik

***

Dagmara Drogosz:

"Tejinashi – akita japońska, samiec, typowy przedstawiciel swojej rasy ze wszystkimi wspaniałymi jej cechami i przywarami (kto ma szpica lub psa w typie pierwotnym ten wie o co chodzi :) Nieświadomi tego, rozpoczęliśmy nasze życie z akitą kiedy Tejin miał 7 miesięcy, czyli dużo za późno z punktu widzenia najlepszego okresu szkolenia. Choć i tak pies był wyjątkowo ułożony przez hodowcę, dość szybko wyszło, że raczej nie traktuje nas jak przewodników stada – ciągnął na smyczy, uciekał z posesji, na spacerze mogliśmy go wołać do woli. Pewnego dnia miarka się przebrała - mój mąż postanowił, że Tejin musi iść na szkolenie, bo co to za pies, który kompletnie ma nas „gdzieś”? Ja skwitowałam tylko, że porywa się z motyką na słońce, bo naczytałam się, że akity nie da się szkolić, że to pies, który i tak myśli po swojemu. Powiedziałam jeszcze, że szkolenie Tejina to strata pieniędzy i jak mój mąż chciał mieć karnego i posłusznego psa to mógł wybrać wilczura…

Nauka w szkole PP trwała bez mała rok. Czasem była to istna orka na ugorze. Tejin nie sprawiał jakichś szczególnych problemów – nie był bojaźliwy, namolny czy agresywny, nie niszczył nic w domu, zaakceptował bez problemu dzieci i domowe koty. Problemem jednak było to, że on się nie poddawał naszemu autorytetowi, co kompletnie udaremniało wzajemne porozumienie. Nawet rzecz tak prosta jak skupienie uwagi nie było łatwe, bo Tejin nam w oczy nie patrzył i nawet smakołyki nie były w stanie „przykuć” jego wzroku. Cóż, jedynym sposobem na akitę to być bardziej upartym niż akita. Mozolnie ćwiczyliśmy zatem skupienie uwagi, spokojne chodzenie na smyczy, powściąganie emocji, komendy – nie było łatwo, bo jak pies się uparł to nawet siad trzeba było na nim wymusić. Ale przede wszystkim to my się uczyliśmy naszego psa: jak reaguje, co go kręci a co nudzi, co traktuje jak nagrodę. Ćwiczyliśmy na zajęciach i po zajęciach, w domu i na spacerach. Powoli nawiązywaliśmy wzajemne porozumienie, Tejin zaczął się oddawać swoje „przywództwo”, a my obdarzaliśmy go coraz większym zaufaniem, że nie odwali jakiegoś „numeru”.

Dziś Tejinashi ma dwa lata, a my mamy wreszcie psa, który jest taki jak powinien być. Oczywiście uwzględniamy energiczny charakter akity i niektóre jego „narowy”, bo pies to przecież żywe stworzenie. Ewentualne problemowe zachowania staramy się przewidywać zanim nastąpią, co i nam i psu oszczędza niepotrzebnego stresu. Czasem kiedy rozmawiam z właścicielami innych akit, mówią, że oni nie puszczają swoich piesków, żeby pobiegały, bo zaraz uciekają. Tak, kiedyś bym to zrozumiała, bo rzeczywiście szpic na spacerze bez smyczy to widok niezwykle rzadki. Ale teraz już wiem, że szkolenie akity (i innych szpiców) nie musi być stratą czasu i pieniędzy. Pod okiem dobrego trenera-behawiorysty należy stosować proste i jasne zasady, dawać psu jasne komunikaty, a często powściągać nasze zdenerwowanie i myślenie, że nasz pies jest „jakiś tępy i nigdy się niczego nie nauczy”. Każdy pies ma swoje tempo przyswajania nowych umiejętności, ale z czasem przychodzą efekty szkolenia.

My ćwiczyliśmy sporo i ćwiczymy właściwie każdego dnia. I tu nie chodzi tylko o komendy: siad, zostać, waruj i tak w kółko. Kiedy masz psa, relacja z nim to po prostu codzienność. Wszystkie polecenia przyswajane w szkole dla psów w jakiś sposób się przydają, czasem w zabawie, a czasem dla bezpieczeństwa. Niekiedy wystarczy wykonać gest i pies już wie o co chodzi. Nie mamy problemu, żeby zabrać Tejina do miasta czy na wyjazd, pies mimo, że nie jest mały nie sprawia żadnych kłopotów, nie jest absorbujący, zna swoje miejsce w stadzie. To zasługa dobrego pozytywnego szkolenia i tu podziękowania dla trenerów i behawiorystów Szkoły PiesPotrafi. Życzę każdemu, aby dobrze czuli się ze swoim psem w każdej sytuacji!"

 

 

Nasze wydarzenia wielokrotnie były wyróżniane otrzymując Patronat Dziekana Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego czy Mecenat Miasta Szczecin.

mecenatszn1 mecenat szn2

 

Podziękowania za współpracę od innych instytucji:

podz referen1

 

podz referen2

 

 

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie.

1. Gdzie znajdę terminy najbliższych szkoleń?

Terminy wszystkich szkoleń grupowych i wydarzeń są dostępne w KALENDARZU SZKOLEŃ. Terminy szkoleń indywidualnych są ustalane z każdym kursantem. 

2. Jak mogę zapisać się na szkolenie?

Najlepiej wysłać do nas mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wiadomość powinna zawierać imię i nazwisko opiekuna, rasę, imię, wiek psa oraz opis ewentualnych problemów z pupilem i dane kontaktowe (numer telefonu, adres mailowy).

3. Jak mogę zapłacić za szkolenie?

Możliwa jest wpłata na konto (dane dostępne w dziale KONTAKT) lub płatność gotówką.

4. Czy mogę otrzymać fakturę VAT za szkolenie?

Nie jesteśmy płatnikami VAT, wystawiamy rachunki imienne lub paragony fiskalne.

5. Od jakiego wieku psa można go zapisać na szkolenie?

Zapisać pieska na pierwsze szkolenie można już po ukończeniu przez niego drugiego miesiąca życia - kwalifikuje się on wówczas na PSIE PRZEDSZKOLE.

6. W jakich miejscowościach prowadzone są szkolenia?

Kursy grupowe prowadzimy regularnie w centrum Szczecina i Świnoujściu, z mniejszą regularnością w Resku, Kołobrzegu, Koszalinie, Międzyzdrojach, Nowogardzie, Choszcznie i Gryficach. Na indywidualne zajęcia zapraszamy mieszkańców takich miejscowości jak Szczecin i okolice, Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Warnowo, Resko, Nowogard, Choszczno, Goleniów. Jeżeli Twojej miejscowości nie ma na naszej liście - zadzwoń lub napisz - postaramy się pomóc.

7. Czy osoby prowadzące zajęcia mają ku temu kwalifikacje, czy są w tym kierunku wykształcone?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kwalifikacjami w dziale KADRA NASZEJ SZKOŁY.

8. Czy kurs dwumiesięczny wystarczy, aby wyszkolić mojego psa?

Podczas kursu podstawowego pies pozna podstawowe komendy, jednak właściciel musi z nim pracować także między spotkaniami oraz po zakończeniu szkolenia, aby umiejętności zostały utrwalone. W przypadku braku pracy własnej, efekty szkolenia mogą być znikome.

9. Czy mogę oddać psa na miesiąc na szkolenie i po miesiącu go odebrać?

Nasze szkolenie opiera się na budowaniu dobrej relacji między psem, a opiekunem, czego nie można dokonać podczas nieobecności opiekuna. Ponadto trener instruuje właściciela czworonoga jak postępować z psem na codzień, aby szkolenie było efektywne. Dlatego też opiekun zawsze powinien brać udział w szkoleniu psa.

10. Czy mogę przychodzić razem z żoną/innym domownikiem lub na zmianę?

Tak, jak najbardziej jest to możliwe.

11. Czy w szkoleniu mogą uczestniczyć dzieci?

Zapraszamy dzieci do udziału w szkoleniu, jednak w przypadku dzieci i młodzieży do 15. roku życia, prosimy, aby rodzic/opiekun także był obecny na zajęciach.

12. Gdy z jakiś powodów nie mogę być obecny na zajęciach to czy mogę je jakoś odrobić?

Tak, zaległości można odrabiać z inną grupą po wcześniejszym umówieniu się.

13. Moja suczka dostała cieczkę w trakcie szkolenia - czy może przyjść na zajęcia?

Niestety nie. Prosimy wstrzymać się z uczestnictwem do zakończenia cieczki.

14. Mój pies jest agresywny, czy mogę przyjść na szkolenie grupowe?

Psy przejawiające agresję są przyjmowane do grupy po wcześniejszej konsultacji i obejrzeniu czworonoga przez behawiorystę. 

15. Co zabrać ze sobą na szkolenie?

Oto lista niezbędnych rzeczy, które powinniśmy mieć ze sobą na szkoleniu:

 • zwykła smycz - najlepiej długości przynajmniej 1,5m - smycze typu flexi nie nadają się!
 • obroża lub szelki - nie stosujemy kolczatek i obroży zaciskowych;
 • woda dla psa i miska;
 • smakołyki (najlepiej inne niż to co pies je na codzień) i saszetka na smakołyki przypinana do paska opiekuna;
 • woreczki na odchody;
 • zabawka psa;

Pies powinien być po spacerze, ale nie zmęczony, nie powinien być także bezpośrednio po jedzeniu. Sam opiekun powienin być ubrany w wygodny, najlepiej sportowy ubiór, wygodne obuwie (obcasy i sandały niemile widziane ;)

Regulamin Szkoły

REGULAMIN SZKOŁY DLA PSÓW PIESPOTRAFI.PL


§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE


1. Właścicielem marki PiesPotrafi.pl i Organizatorem szkoleń jest firma Canis Maior Helena Piątek, z siedzibą przy ul. Zwycięstwa 56 w Międzyzdrojach, NIP 9860200950, REGON 321473595.


2. Wyżej wymieniona firma nie jest właścicielem marki PiesPotrafi.pl Gorzów Wielkopolski - szkołą gorzowską zarządza odrębna firma, o której więcej informacji można znaleźć na stronie amicanis.pl


3. Zgłosznie się na którekolwiek z organizowanych przez nas wydarzeń / szkoleń jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

 


§ 2 ZAPISY NA SZKOLENIA


1. Zapisy na szkolenia indywidualne i konsultacje są przyjmowane poprzez Formularz: http://piespotrafi.pl/formularz.html , mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie: 536 290 288 (w dni pracujące w godz. 9.00-18.00). Zapisy na szkolenia grupowe, warsztaty i seminaria przyjmujemy wyłączne poprzez wyżej wymieniony Formularz.


2. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia następuje w ciągu 1 dnia roboczego. W przypadku braku potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia Klient proszony jest o sprawdzenie folderu "Spam" w swojej skrzynce e-mail, w dalszej kolejności o ponowny kontakt.


3. Obowiązującymi cenami są ceny zamieszczone w Cenniku: http://piespotrafi.pl/oferta-szkolen/cennik.html


4. Aktualne nabory na kursy grupowe w różnych miastach dostępne są w Kalendarzu Szkoleń: http://piespotrafi.pl/kalendarz-szkolen.html


5. Nabory na zajęcia indywidualne prowadzone są w systemie ciągłym i ich terminy ustalane są bezpośrednio z Trenerem prowadzącym szkolenie z danym Klinetem. Terminy spotkań indywidualnych ustalane są na bieżąco, a czas oczekiwania na spotkanie może się wydłużyć z powodu dużej liczby Kursantów lub z przyczyn losowych (np. choroby Trenera).


6. Numer do biura Szkoły PiesPotrafi.pl - 536 290 288 - jest obsługiwany od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 9.00-18.00 - poza tymi godzinami prosimy o kontakt drogą internetową. Jeżeli w podanych godzinach występują problemy z dodzwonieniem się (np. z powodu zajętej linii) Klient proszony jest o wysłanie smsa - Trener oddzwoni tak szybko jak będzie to możliwe.

 

§ 3 DANE OSOBOWE

 

 

Klient zgłaszając się na kurs oświadcza, że jest świadom i wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu :

 1. Kontaktu w sprawie szkolenia, kursu lub odbycie wizyty domowej (jeżeli Klient wybrał taką formę szkolenia).
 2. Dane są przetwarzane przez Firmę Canis Maior Helena Piątek tylko i wyłącznie celem kontaktu z Klientem w sprawie szkolenia, przekazywania informacji dotyczących szkolenia, wysyłania materiałów szkoleniowych drogą elektroniczną lub przeprowadzenia wizyty domowej (jeżeli Klient wybrał taką formę szkolenia) oraz w celach rozliczeniowych.
 3. Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych do wspomnianych wyżej celów i oświadcza iż jest świadom, że ma prawo wglądu w swoje dane, prawo do ich poprawiania lub usunięcia.
 4. Dane osobowe będą przechowywane przez Firmę Canis Maior Helena Piątek w postaci umożliwiającej identyfikację klientów, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania
 1. Firma Canis Maior Helena Piątek oświadcza i informuje, że gromadzi jedynie minimum informacji i danych należących do klientów. Firma Canis Maior Helena Piątek nie jest uprawniona i nie przekazuje danych, w tym w szczególności danych osobowych swoich Klientów żadnym podmiotom trzecim.
 1. Administratorem danych jest firma Canis Maior Helena Piątek, ul. Zwycięstwa 56, 72-500 Międzyzdroje, tel. 536 290 288, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klient zgłaszając się na szkolenie wyraża zgodę na robienie zdjęć i filmów podczas szkoleń/kursów organizowanych przez Firmę Canis Maior Helena Piątek, które mogą zawierać wizerunek Klienta lub jego psa oraz osób innych, które towarzyszą mu na szkoleniu i wyraża zgodę na ich publikacje na stronie internetowej www.piespotrafi.pl oraz na portalach społecznościowych. Klient oświadcza że jest świadom wyrażonej zgody na przetwarzanie wizerunku.

 


 
§ 4 PLATNOŚCI ZA KURSY


1. Płatność należy regulować przed rozpoczęciem się kursu na rachunek bankowy:
95 1090 1492 0000 0001 3321 5256 (Bank Zachodni WBK), w tytule: imię, nazwisko, rasa psa, rodzaj szkolenia (np. psie przedszkole Szczecin). W przypadku niektórych kursów jest możliwość płatności gotówką na pierwszym spotkaniu.


2. Psom adoptowanym ze schronisk przysługuje zniżka 30% (za okazaniem dowodu adopcji).


3. Wyżej wymieniona zniżka dot. psiego przedszkola i kursów z zakresu podstawowego. Nie dotyczy warsztatów, seminariów, kursów II stopnia.


4. Uprzejmie informujemy, że Szkoła PiesPotrafi.pl nie zwraca pieniędzy za spotkania z wykupionych pakietów szkoleniowych / kursów grupowych, kórych Klient nie wykorzystał z powodu wyjazdu, zmiany trybu pracy, choroby swojej lub psa, cieczki suki bądź dowolnych innych przyczyn niezależnych od Organizatora szkolenia. Klient może odrobić spotkanie / lekcję, na której nie mógł być obecny w innym terminie ustalonym z Trenerem (w przypadku szkoleń grupowych odrobienie zajęć następuje z inną grupą), co odbywa się na zasadach opisanych w dalszej części niniejszego Regulaminu.


5. Szkoła PiesPotrafi.pl nie przewiduje płatności w ratach za pakiety szkoleniowe czy szkolenia grupowe (chyba, że w opisie wydarzenia zaznaczone jest inaczej).

 


 
§ 5 ZASADY PANUJĄCE NA ZAJĘCIACH


1. Właściciel psa jest zobowiązany do posiadania książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami i (w przypadku szkoleń grupowych) do dostarczenia książeczki szczepień Instruktorowi (do wglądu).


2. Pies powinien być wprowadzony na teren szkolenia na smyczy.


3. Psy są spuszczane ze smyczy tylko i wyłącznie na polecenie Trenera.


4. Właściciel jest zobowiązany do sprzątania nieczystości po swoim psie.


5. Pies chory nie uczestniczy w zajęciach i jest zwolniony na okres rekonwalescencji. Zajęcia te są usprawiedliwione, o ile Instruktor został wcześniej  poinformowany (najlepiej drogą mailową lub sms). Zajęcia można odrobić w innym terminie / z inną grupą. Terminy i miejscowości, w których uruchamiane są kolejne kursy grupowe są podawane w Kalendarzu Szkoleń - w przypadku nie uruchamiania naboru w mieście Kursanta, można odrobić nieobecności z grupą w innej miejscowości.


6. W przypadku gdy suka dostanie cieczkę w trakcie szkolenia, nie uczestniczy w szkoleniach i jest  zwolniona na okres zakończenia cieczki na ok. 3 tygodnie (zajęcia te są usprawiedliwione, o ile Instruktor został poinformowany, najlepiej drogą mailową lub sms - dotyczy szkoleń grupowych). Zajęcia można odrobić w innym terminie / z inną grupą. Terminy i miejscowości, w których uruchamiane są kolejne kursy grupowe są podawane w Kalendarzu Szkoleń - w przypadku nie uruchamiania naboru w mieście Kursanta, można odrobić nieobecności z grupą w innej miejscowości.


7. W przypadku niemożności uczestnictwa w którymś ze spotkań szkolenia grupowego (np. z powodu wyjazdu lub choroby), zajęcia te można odrobić w późniejszym terminie z inną grupą (j/w).


8. Psy w czasie szkolenia są kontrolowane przez Właścicieli i Instruktorów. Za ewentualne szkody wyrządzone przez psa lub uszczerbek na zdrowiu samego psa odpowiada Właściciel (odpowiedzialność cywilna z tytułu posiadania zwierzęcia - Zgodnie z art. 431 § 1 Kodeksu cywilnego: „Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, zobowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody, niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło (...)”).


9. Właściciel psa w trakcie szkolenia zapewnia mu wodę do picia.


10. Psy dorosłe przejawiające agresję lub dużą lękliwość przyjmowane są na szkolenia grupowe po konsultacjach. W celu skonsultowania przypadku należy zadzwonić lub napisać wiadomość mailową z opisem zachowania psa.


11. Właściciel lub osoba - przewodnik psa oraz osoby towarzyszące i dzieci zobowiązane są do ubioru sportowego: długie spodnie i wygodne zakryte obuwie. Szpilki, koturny, spódniczki, sandały i inne elementy ubioru stwarzające ryzyko skaleczenia się / wywrócenia nie są mile widziane na szkoleniach. Podczas zajęć w porze zimowej obowiązuje obuwie z antypoślizgową podeszwą - buty typu trekking, trapery itp.


12. Za pozostawione rzeczy odpowiada Właściciel psa.


13. Klient jest zobowiązany do powstrzymywanie się od stosowania metod awersyjnych (bicie, używanie kolczatki lub obroży elektrycznej itp.) w trakcie szkoleń.


14. Klient jest zobowiązany do prowadzenia szkoleń w domu według zaleceń Trenera. W przypadku braku pracy własnej i nie stosowania się do zaleceń Instruktora efekty szkolenia mogą być znikome.


15. Klient jest zobowiązany do posiadania właściwego sprzętu w czasie szkolenia: smycz, obroża (lub szelki), miska na wodę, woda, smakołyki dla psa, kliker, zabawka psa. Do szkolenia psa nie nadają się smycze typu flexy (automatyczne). Wskazane są smycze o długości min. 1,5 m.


16. Klient proszony jest o nie rozmawianie przez telefon komórkowy w czasie zajęć - powoduje to rozproszenie u  psa rozmawiającej osoby, jak i przeszkadza innym Kursantom! W przypadku oczekiwania na pilny telefon, uprzejmie prosimy o oddalenie się na chwilę z miejsca szkolenia w celu przeprowadzenia rozmowy telefonicznej i powrót po jej zakończeniu. 


17. Klient jest proszony o punktualne pojawianie się na szkoleniu (spóźnienie się jednego psa rozprasza pozostałych uczestników szkolenia). W przypadku możliwego do przewidzenia spóźnienia Klient proszony jest o powiadomienie o tym fakcie Trenera prowadzącego grupę poprzez wysłanie wiadomości sms.

 

Regulamin obowiązuje od momentu publikacji go na stronie piespotrafi.pl

 

 

 

 • Szkolenia psów Szczecin, Mierzyn, Dobra, Przecław, Warzymice, Bezrzecze

  Każdy z nas jest inny, podobnie jest z psami. One też mają swoje psie charaktery, jedne są uparte inne zadziorne. Bywa, że ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia, kiedy np. nie reagują na nawoływanie, szczekają na inne czworonogi, nie chcą iść przy nodze. Ponieważ pies staje się członkiem rodziny zależy nam, aby zachowywał się odpowiednio. W takim przypadku pomocne są kursy posłuszeństwa.

  Szkolenia psów w Szczecinie i okolicach oraz innych miastach prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, którzy traktują prace z czworonogami z wielkim zaangażowaniem. Do wyboru są zajecia grupowe i indywidualne. Po kursie pies nabierze dobrych nawyków i będzie odpowiednio reagował na wydawane polecenia. Nasze kursy to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Oferujemy korzystne ceny.

 • Szkoła dla psów Szczecin i Świnoujście zaprasza na kursy i szkolenia

  Niektórzy właściciele psów mają obawy czy uda się wyszkolić ich psa. Ale dla nas nie ma "beznadziejnych" przypadków. Sprawdzone, nowoczesne metody szkoleniowe pozwalają nam osiągać zamierzone efekty i poprawić zachowanie pupila. Szkolenia dostosowane są do wieku psa i indywidualnych potrzeb. W Szkole dla psów w Szczecinie  i  Świnoujściu, a także innych miastach pracują trenerzy posiadający odpowiednie kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie.

  Psie maluchy zapraszamy do przedszkola, właścicieli psów z problemami zachęcamy do konsultacji behawioralnych, a psy małych ras mogą zawitać na szkolenie "Mikropsy", przygotowane specjalnie dla nich. Kursów i szkoleń mamy w ofercie dużo więcej, zawsze staramy się dostosować do potrzeb i oczekiwań właścicieli psów.
 • Porady behawioralne Szczecin - pomoc dla psów z problemami

  Niektóre psy są bojaźliwe, wynikiem czego są ich agresywne zachowania. Może się zdarzyć, że psy adoptowane ze schroniska będą okazywać swój lęk poprzez agresję lub wycofanie. W razie konieczności zapraszamy na konsultacje w Szczecinie, podczas których udzielimy pomocnych porad behawioralnych.

  W ofercie szkoleń posiadamy także pakiet „Pies - członek rodziny” obejmujący zajęcia grupowe i spotkania indywidualne, podczas których pies nauczy się dobrych zachowań. Na zajęciach indywidualnych pracujemy z psem szczególnie intensywnie, a spotkania grupowe służą socjalizacji i treningowi w rozproszeniach. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 • Zajęcia edukacyjne z psem

  Szkoła PiesPotrafi to nie tylko szkolenie psów, to także zajęcia edukacyjne dla dzieci. Na spotkaniach w szkołach i przedszkolach opowiadamy jak postępować z czworonogami i o bezpiecznym kontakcie z psem. Wszystkich zainteresowanych tematem edukacji z udziałem psów zachęcamy do skorzystania z oferty.

  W chwili obecnej prowadzimy zajęcia edukacyjne z psem na terenie Powiatu Kamieńskiego oraz Świnoujścia. Tematem są m. in. sygnały uspokajające, mowa ciała psa i profilaktyka pogryzień. Zajęcia prowadzi dyplomowany behawiorysta, który posiada jednocześnie wykształcenie pedagogiczne. 

 • Psie przedszkole Szczecin - szczenięta do nauki!

  Jesteś dumnym właścicielem szczeniaka i chcesz, aby nie sprawiał kłopotu… nie załatwiał potrzeb na Twoim pięknym dywanie, nie obszczekiwał sąsiadów i innych piesków, posłusznie chodził na spacery. Jest na to rada, zapisz swojego pupila do Psiego przedszkola w Szczecinie. Prowadzimy szkolenia klikerowe, które dla psiaków są bezstresowe, a nawet przyjemne. I przynoszą oczekiwane rezultaty.

  Psie maluchy zostaną oswojone z niecodziennymi sytuacjami, nieprzyjemnymi dźwiękami i zapachami. Nauczą się obcowania z innymi psami. "Szkolenie" przejdzie również właściciel pieska i dowie się jak postępować ze swoim pupilem - współpraca to klucz do sukcesu. Nagrodą będą wzajemne dobre relacje.

Metody szkoleniowe

Szkoła bez kolców

W Szkole „PiesPotrafi” pracujemy z psami  metodami pozytywnymi. Co to oznacza?

Za dobrze wykonane zadanie pies jest nagradzany - nagrodą może być smakołyk, kontakt z opiekunem (np. głaskanie), zabawa z opiekunem lub innym psem. Szkolenie psa metodami pozytywnymi zwiększa więź z przewodnikiem, nie niesie ryzyka stanów lękowych lub utworzenia się u psa negatywnych skojarzeń z człowiekiem. Na naszych zajęciach pracujemy nad wzajemnym porozumieniem i budowaniem dobrej relacji ze zwierzęciem.

Metody01

Nie stosujemy kolczatek, bicia, obroży elektrycznych - uwierz, Twój pies nie musi się bać, aby być posłusznym, podobnie jak Twoje dziecko. Stosowanie metod awersyjnych takich jak np. obroże elektryczne może powodować stany lękowe, przewlekły stres, utratę więzi z opiekunem, a nawet zachowania agresywne.

Nagroda działa lepiej

Dzięki pozytywnym metodom proces szkolenia może stać się relaksującym sposobem na spędzenie czasu wolnego, a nie przykrym obowiązkiem. TO NIE JEST ROZPIESZCZANIE PSA! Metody pozytywne wymagają refleksu, konsekwencji, zaangażowania - wbrew pozorom nie są one prostsze niż metody awersyjne, jednak korzyści jakie możemy osiągnąć dzięki pozytywnemu szkoleniu są ogromne.

Szkolenie wymaga zaangażowania i czasu - pomiędzy spotkaniami z trenerem czy behawiorystą trzeba ćwiczyć z psem samemu, aby utrwalać z nim to, czego się nauczył oraz wzmacniać wzajemną relację. Warto również wprowadzać dobre nawyki w codziennie życie.

Metody02

W naszej pracy staramy się jak najbardziej wzmacniać pozytywnie zachowania pożądane, co prowadzi do wzrostu chęci współpracy ze strony psa i wzmocnienia relacji człowiek-pies. W pozytywnym szkoleniu także stosuje się "kary" - musimy psa jakoś informować, że robi źle :) Nie są to jednak kary cielesne - era bicia, tzw. "łamania psa" oraz "dominowania go" już minęła. Kluczem do osiągnięcia dobrego efektu szkoleniowego jest dobra relacja z psem, jego zaufanie oraz motywacja do pracy, co można osiągnąć właśnie poprzed szkolenie pozytywne.

 

Co to jest kliker?

Kliker to małe urządzenie wydające po naciśnięciu charakterystyczny "klik". Służy on do zaznaczania psu zachowania, o które nam aktualnie chodziło. Po użyciu klikera pies zawsze otrzymuje nagrodę. Gdy kliker jest dobrze uwarunkowany, a jego dźwięk bezsprzecznie kojarzony z nagrodą, można z łatwością nauczyć psa wielu różnych komend i sztuczek. A wszystko bez bicia, szarpania na kolczatce, z kieszenią pełną smakołyków i wesoło merdającym ogonem :)

Nie wierzysz? Możemy to udowodnić :) Napisz mail i zgłoś psa na szkolenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Metody03

Poczytaj o naszej kadrze i zobacz nasze kwalifikacje - stosowane przez nas metody są poparte wykształceniem
i wiedzą nabytą na licznych kursach. O kadrze możesz poczytać TUTAJ.