Hodowla

Hodowla

O nas

Frankolandia hodowla retrieverów z Nowej Szkocji

Frankolandia - retrievery z Nowej Szkocji

Hodowlę prowadzę wraz z mężem Tomaszem – oboje jesteśmy z wykształcenia biologami, trenerami psów, jestem również dyplomowanym behawiorystą. Z psami pracuję ponad 10 lat, a swoją szkołę prowadzę od stycznia 2014 roku. Więcej informacji na temat moich kwalifikacji można znaleźć na tej stronie w dziale kadra.

Psy mam od 17 roku życia. Wcześniej był to labrador oraz mieszaniec o imieniu Wena, która jest z nami po dziś dzień. Pierwszy toller pojawił się w naszym domu w roku 2015 – był to samiec o domowym imieniu Amor pochodzący z hodowli True Canadian Gold z Sandomierza. Początkowo bez większych ambicji, bardziej dla zabawy zaczęliśmy z nim jeździć na wystawy psów rasowych – okazało się, że nasz piesek świetnie się w nich odnajduje, jak i odnosi sukcesy (o tym poniżej). Złapaliśmy przysłowiowego bakcyla i kontynuowaliśmy jego karierę na ringu, zrobiliśmy mu także uprawnienia reproduktora. Amor po raz pierwszy został ojcem w maju 2019 z suczką Baltic Cherry Lady Capella vis Comica.

Kolejny toller zawitał do naszej rodziny w roku 2019 – suczka o domowym imieniu Prima z hodowli Canadian Maple Leaf z Warszawy. Amor i Prima tworzą naszą parę hodowlaną i to po nich będziemy spodziewać się potomstwa.

Certyfikat hodowli - Frankolandia

Certyfikat

Nasze psy

Amor z hodowli Frankolandia

"Amor"

- Aroma di Zenzero True Canadian Gold, ur. 03.07.2015

Amor jest psem o pogodnym i odważnym usposobieniu, z wysokimi kompetencjami społecznymi. Bierze wraz ze mną udział w różnorodnych aktywnościach: asystuje podczas zajęć edukacyjnych z dziećmi (Animal Assisted Educiation), pomaga przy niektórych psich kursantach, trenuje takie dyscypliny jak dummy i nosework, startuje w biegach Hard Dog Race. Jest wszechstronnym psem, nastawionym na współpracę z przewodnikiem, niebojaźliwym, o żywym temperamencie i wesołym usposobieniu.

Badania Amora:

Prześwietlenie stawów: HD A, ED 0/0 (wolny od dysplazji)

Badania genetyczne na choroby typowe dla rasy: prcd PRA nomal, CEA/CH normal, DM normal, JADD normal CLPS normal, CDDY/IVDD N/CDDY

Kliniczne badanie oczu: oczy czyste (2021)

Tytuły i osiągnięcia:

Champion Polski

Grand Champion Polski

Interchampion C. I. E.

Rozpoczęty Championat Niemiec

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2017 – I miejsce w rasie

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2018 – III miejsce w rasie

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2019 – II miejsce w rasie

Najbardziej Utytułowany Pies Wystawowy Oddziału Szczecińskiego ZKwP 2018 – 8 miejsce (kategoria Psy dorosłe, wszystkie rasy)

Wielokrotny Zwycięzca Rasy na Krajowych i Międzynarodowych Wystawach Psów Rasowych, wielokrotny CWC i CACIB, wielokrotne podium Best of Group


Prima z hodowli Frankolandia

"Prima"

- Gone with the Wind Scarlett Canadian Maple Leaf, ur. 10.03.2019

Prima jest psem o nieco subtelniejszej psychice niż Amor, zdecydowanie jest mniej przebojowa. Doskonale sprawdza się asystując mi w pracy – pomaga przy kursantach, używam jej do pokazów ćwiczeń na zajęciach. Jest psem skupionym na przewodniku, nastawionym na współpracę. Trenuje takie dyscypliny sportów kynologicznych jak nosework, mantrailing, Rally O.

Badania Primy:

Prześwietlenie stawów: HD A, ED 0/0 (wolny od dysplazji)

Badania genetyczne na choroby typowe dla rasy (wolny po rodzicach): prcd PRA nomal, CEA/CH normal, DM normal, JADD normal CLPS normal, CP1 normal, CDDY/IVDD N/N

Kliniczne badanie oczu: oczy czyste (2021)

Tytuły i osiągnięcia:

Champion Polski

Polish Top Dog 2019 - III miejsce w rasie

Najbardziej Utytułowany Pies Wystawowy Oddziału Szczecińskiego ZKwP 2019 - I miejsce (kategoria Szczenięta, wszystkie rasy)

Dyplomy:


Szczenięta w naszej hodowli

Wychowują się z dzieckiem – poznają również dzieci naszych przyjaciół w różnym przekroju wiekowym

Wychowują się z kotem

Wychowują się z 3 dorosłymi psami

W stosownym wieku poznają inne zrównoważone psy naszych przyjaciół

Od początku są starannie socjalizowane pod okiem behawiorysty

Do nowych domów udadzą się z metryką, umową kupna, wyprawką, szczepieniami stosownymi do wieku, voucherami na psie przedszkole w naszej szkole, pakietem webinarów pomocnych przy wychowaniu malucha

Dla naszych szczeniąt szukamy domów:

Znających specyfikę rasy

Zdających sobie sprawę, że pies nie „wybiega się” w ogrodzie i potrzebuje regularnych spacerów

Oprócz spacerów planujących również dodatkowe aktywności ze swoim psem – nie muszą być to starty w zawodach, wystarczą rekreacyjne aktywności np. nosework, tropienie użytkowe, agility, Rally O, dummy etc.

Zdających sobie sprawę, że pies nie wychowa się sam i że wychowanie to proces, który wymaga nakładu czasu, energii i poświęcenia psu uwagi

Planujących udać się ze szczenięciem na zajęcia psiego przedszkola i/lub posłuszeństwa

Mile widziane domy, które planują udział w wystawach psów rasowych

Mile widziane domy, które będą chciały pozostać z nami w kontakcie i od czasu do czasu poinformować jak wiedzie się szczenięciu z naszej hodowli – ze swojej strony służymy radą i pomocą w prowadzeniu szczenięcia

Galeria zdjęć


hodowla retrieverów z Nowej Szkocji Szczecin

„Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego”
Josh Billings

Zapisy na kursy

Przyjmujemy poprzez zakładkę ZAPISY NA SZKOLENIA
email

Jeżeli masz pytania napisz do nas -> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta

Budujemy pozytywną więź między człowiekiem a zwierzęciem
Szkolenia indywidualne i grupowe

Szkoła na 6 łap dla psów i opiekunów

Copyright © 2020   www.piespotrafi.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.