Hodowla

Hodowla

O nas

Frankolandia hodowla retrieverów z Nowej Szkocji

Frankolandia - retrievery z Nowej Szkocji

Hodowlę prowadzę wraz z mężem Tomaszem – oboje jesteśmy z wykształcenia biologami, trenerami psów, jestem również dyplomowanym behawiorystą. Z psami pracuję ponad 10 lat, a swoją szkołę prowadzę od stycznia 2014 roku. Więcej informacji na temat moich kwalifikacji można znaleźć na tej stronie w dziale kadra.

Psy mam od 17 roku życia. Wcześniej był to labrador oraz mieszaniec o imieniu Wena, która jest z nami po dziś dzień. Pierwszy toller pojawił się w naszym domu w roku 2015 – był to samiec o domowym imieniu Amor pochodzący z hodowli True Canadian Gold z Sandomierza. Początkowo bez większych ambicji, bardziej dla zabawy zaczęliśmy z nim jeździć na wystawy psów rasowych – okazało się, że nasz piesek świetnie się w nich odnajduje, jak i odnosi sukcesy (o tym poniżej). Złapaliśmy przysłowiowego bakcyla i kontynuowaliśmy jego karierę na ringu, zrobiliśmy mu także uprawnienia reproduktora. Amor po raz pierwszy został ojcem w maju 2019 z suczką Baltic Cherry Lady Capella vis Comica.

Kolejny toller zawitał do naszej rodziny w roku 2019 – suczka o domowym imieniu Prima z hodowli Canadian Maple Leaf z Warszawy. 

Nasz pierwszy miot urodził się 13.07.2022. Nasze szczeniaki wychowywały się z dziećmi i kotem oraz trzema dorosłymi psami. W stosownym wieku odwiedziły kilka nowych miejsc i miały dostarczane mnóstwo nowych bodźców. Wszystkie są już w nowych domach. Zdjęcia szczeniąt z miotu C można zobaczyć tutaj

Certyfikat hodowli - Frankolandia

Certyfikat

Nasze psy

Amor z hodowli Frankolandia

"Amor"

- Aroma di Zenzero True Canadian Gold, ur. 03.07.2015

Amor jest psem o pogodnym i odważnym usposobieniu, z wysokimi kompetencjami społecznymi. Bierze wraz ze mną udział w różnorodnych aktywnościach: asystuje podczas zajęć edukacyjnych z dziećmi (Animal Assisted Educiation), pomaga przy niektórych psich kursantach, trenuje takie dyscypliny jak dummy i nosework, startuje w biegach Hard Dog Race. Jest wszechstronnym psem, nastawionym na współpracę z przewodnikiem, niebojaźliwym, o żywym temperamencie i wesołym usposobieniu.

Badania Amora:

Prześwietlenie stawów: HD A, ED 0/0 (wolny od dysplazji)

Badania genetyczne na choroby typowe dla rasy: prcd PRA nomal, CEA/CH normal, DM normal, JADD normal, CLPS normal, CDDY/IVDD N/CDDY, CP1 normal, CDMC clear, DE clear, CLAM clear, dilute test D/D

Kliniczne badanie oczu: oczy czyste (2021)

Tytuły i osiągnięcia:

Champion Polski

Grand Champion Polski

Interchampion C. I. E.

Rozpoczęty Championat Niemiec

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2017 – I miejsce w rasie

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2018 – III miejsce w rasie

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2019 – II miejsce w rasie

Najbardziej Utytułowany Pies Wystawowy Oddziału Szczecińskiego ZKwP 2018 – 8 miejsce (kategoria Psy dorosłe, wszystkie rasy)

Wielokrotny Zwycięzca Rasy na Krajowych i Międzynarodowych Wystawach Psów Rasowych, wielokrotny CWC i CACIB, wielokrotne podium Best of Group


Prima z hodowli Frankolandia

"Prima"

- Gone with the Wind Scarlett Canadian Maple Leaf, ur. 10.03.2019

Prima jest psem o nieco subtelniejszej psychice niż Amor, zdecydowanie jest mniej przebojowa. Doskonale sprawdza się asystując mi w pracy – pomaga przy kursantach, używam jej do pokazów ćwiczeń na zajęciach. Jest psem skupionym na przewodniku, nastawionym na współpracę. Trenuje takie dyscypliny sportów kynologicznych jak nosework, mantrailing, Rally O.

Badania Primy:

Prześwietlenie stawów: HD A, ED 0/0 (wolny od dysplazji)

Badania genetyczne na choroby typowe dla rasy (wolny po rodzicach): prcd PRA nomal, CEA/CH normal, DM normal, JADD normal, CLPS normal, CP1 normal, CDDY/IVDD N/N, DE clear

Kliniczne badanie oczu: oczy czyste (2021)

Tytuły i osiągnięcia:

Champion Polski

Polish Top Dog 2019 - III miejsce w rasie

Najbardziej Utytułowany Pies Wystawowy Oddziału Szczecińskiego ZKwP 2019 - I miejsce (kategoria Szczenięta, wszystkie rasy)

Dyplomy:

Galeria zdjęć


NASZE SZCZENIĘTA:

hodowla retrieverów z Nowej Szkocji Szczecin

„Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego”
Josh Billings

Zapisz się na szkolenie

Masz pytania? Napisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta

Budujemy pozytywną więź między człowiekiem a zwierzęciem
Szkolenia indywidualne i grupowe

Szkoła na 6 łap dla psów i opiekunów

Copyright © 2020   www.piespotrafi.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.