Hodowla

Hodowla

O nas

Frankolandia hodowla retrieverów z Nowej Szkocji

Frankolandia - retrievery z Nowej Szkocji

Hodowlę prowadzę wraz z mężem Tomaszem – oboje jesteśmy z wykształcenia biologami, trenerami psów, jestem również dyplomowanym behawiorystą. Z psami pracuję ponad 10 lat, a swoją szkołę prowadzę od stycznia 2014 roku. Więcej informacji na temat moich kwalifikacji można znaleźć na tej stronie w dziale kadra.

Psy mam od 17 roku życia. Wcześniej był to labrador oraz mieszaniec o imieniu Wena, która jest z nami po dziś dzień. Pierwszy toller pojawił się w naszym domu w roku 2015 – był to samiec o domowym imieniu Amor pochodzący z hodowli True Canadian Gold z Sandomierza. Początkowo bez większych ambicji, bardziej dla zabawy zaczęliśmy z nim jeździć na wystawy psów rasowych – okazało się, że nasz piesek świetnie się w nich odnajduje, jak i odnosi sukcesy (o tym poniżej). Złapaliśmy przysłowiowego bakcyla i kontynuowaliśmy jego karierę na ringu, zrobiliśmy mu także uprawnienia reproduktora. Amor po raz pierwszy został ojcem w maju 2019 z suczką Baltic Cherry Lady Capella vis Comica.

Kolejny toller zawitał do naszej rodziny w roku 2019 – suczka o domowym imieniu Prima z hodowli Canadian Maple Leaf z Warszawy. Amor i Prima tworzą naszą parę hodowlaną i to po nich będziemy spodziewać się potomstwa.

Certyfikat hodowli - Frankolandia

Certyfikat

Nasze psy

Amor z hodowli Frankolandia

"Amor"

- Aroma di Zenzero True Canadian Gold, ur. 03.07.2015

Amor jest psem o pogodnym i odważnym usposobieniu, z wysokimi kompetencjami społecznymi. Bierze wraz ze mną udział w różnorodnych aktywnościach: asystuje podczas zajęć edukacyjnych z dziećmi (Animal Assisted Educiation), pomaga przy niektórych psich kursantach, trenuje takie dyscypliny jak dummy i nosework, startuje w biegach Hard Dog Race. Jest wszechstronnym psem, nastawionym na współpracę z przewodnikiem, niebojaźliwym, o żywym temperamencie i wesołym usposobieniu.

Badania Amora:

Prześwietlenie stawów: HD A, ED 0/0 (wolny od dysplazji)

Badania genetyczne na choroby typowe dla rasy: prcd PRA nomal, CEA/CH normal, DM normal, JADD normal CLPS normal, CDDY/IVDD N/CDDY

Kliniczne badanie oczu: oczy czyste (2021)

Tytuły i osiągnięcia:

Champion Polski

Grand Champion Polski

Rozpoczęty Interchampion

Rozpoczęty Championat Niemiec

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2017 – I miejsce w rasie

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2018 – III miejsce w rasie

Ogólnopolski Ranking Polish Top Dog 2019 – II miejsce w rasie

Najbardziej Utytułowany Pies Wystawowy Oddziału Szczecińskiego ZKwP 2018 – 8 miejsce (kategoria Psy dorosłe, wszystkie rasy)

Wielokrotny Zwycięzca Rasy na Krajowych i Międzynarodowych Wystawach Psów Rasowych, wielokrotny CWC i CACIB, wielokrotne podium Best of Group


Prima z hodowli Frankolandia

"Prima"

- Gone with the Wind Scarlett Canadian Maple Leaf, ur. 10.03.2019

Prima jest psem o nieco subtelniejszej psychice niż Amor, zdecydowanie jest mniej przebojowa. Doskonale sprawdza się asystując mi w pracy – pomaga przy kursantach, używam jej do pokazów ćwiczeń na zajęciach. Jest psem skupionym na przewodniku, nastawionym na współpracę. Trenuje takie dyscypliny sportów kynologicznych jak nosework, mantrailing, Rally O.

Badania Primy:

Prześwietlenie stawów: HD A, ED 0/0 (wolny od dysplazji)

Badania genetyczne na choroby typowe dla rasy (wolny po rodzicach): prcd PRA nomal, CEA/CH normal, DM normal, JADD normal CLPS normal, CP1 normal, CDDY/IVDD N/N

Kliniczne badanie oczu: oczy czyste (2021)

Tytuły i osiągnięcia:

Rozpoczęty Champion Polski

Polish Top Dog 2019 - III miejsce w rasie

Najbardziej Utytułowany Pies Wystawowy Oddziału Szczecińskiego ZKwP 2019 - I miejsce (kategoria Szczenięta, wszystkie rasy)

Dyplomy:


Szczenięta w naszej hodowli

Wychowują się z dzieckiem – poznają również dzieci naszych przyjaciół w różnym przekroju wiekowym

Wychowują się z kotem

Wychowują się z 3 dorosłymi psami

W stosownym wieku poznają inne zrównoważone psy naszych przyjaciół

Od początku są starannie socjalizowane pod okiem behawiorysty

Do nowych domów udadzą się z metryką, umową kupna, wyprawką, szczepieniami stosownymi do wieku, voucherami na psie przedszkole w naszej szkole, pakietem webinarów pomocnych przy wychowaniu malucha

Dla naszych szczeniąt szukamy domów:

Znających specyfikę rasy

Zdających sobie sprawę, że pies nie „wybiega się” w ogrodzie i potrzebuje regularnych spacerów

Oprócz spacerów planujących również dodatkowe aktywności ze swoim psem – nie muszą być to starty w zawodach, wystarczą rekreacyjne aktywności np. nosework, tropienie użytkowe, agility, Rally O, dummy etc.

Zdających sobie sprawę, że pies nie wychowa się sam i że wychowanie to proces, który wymaga nakładu czasu, energii i poświęcenia psu uwagi

Planujących udać się ze szczenięciem na zajęcia psiego przedszkola i/lub posłuszeństwa

Mile widziane domy, które planują udział w wystawach psów rasowych

Mile widziane domy, które będą chciały pozostać z nami w kontakcie i od czasu do czasu poinformować jak wiedzie się szczenięciu z naszej hodowli – ze swojej strony służymy radą i pomocą w prowadzeniu szczenięcia

Miot planowany na zimę 2021/2022

Jeżeli jesteś zainteresowany szczenięciem z naszej hodowli napisz wiadomość: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualnie przyjmujemy zapisy na listę zainteresowanych – rezerwować szczenięta będziemy dopiero gdy przyjdą one na świat. Szczenięta dobieramy do domów pod kątem trybu życia i planów jakie ma względem psa przyszły właściciel - obserwujemy szczenięta każdego dnia od ich przyjścia na świat i najlepiej znamy ich charaktery - nie ma możliwości samodzielnego wybrania sobie szczeniaka (ale oczywiście można zgłosić swoje preferencje, które weźmiemy pod uwagę).

Galeria zdjęć


hodowla retrieverów z Nowej Szkocji Szczecin

„Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego”
Josh Billings

Zapisy na kursy

Przyjmujemy drogą mailową:
email

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta

- Zachęcamy do uczestnictwa w naszych szkoleniach -

Budujemy pozytywną więź między człowiekiem a zwierzęciem
Szkolenia indywidualne i grupowe

Szkoła na 6 łap dla psów i opiekunów

Copyright © 2020   www.piespotrafi.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.