Spacery socjalizacyjne dla psów

Pies – zwierzę stadne

Pies domowy ma "zapisaną" w genach chęć oraz potrzebę bycia z ludźmi, jednak nie oznacza to braku potrzeby kontaktu z przedstawicielami własnego gatunku. Kontakty społeczne z psami, zabawy i interakcje - wszystko to jest konieczne do zaspokojenia potrzeb emocjonalnych pupila. Szczególnie mowa tu o szczeniętach i psach młodych, jednak również psy starsze są mile widziane na spacerach socjalizacyjnych.

Spacer z psami 01

Pies to zwierzę stadne i z natury nie jest samotnikiem. Prawidłowo prowadzony i socjalizowany pies najczęściej zachowuje chęć do kontaktu z innymi psami przez całe życie. Zachowania agresywne i lękliwe względem innych czworonogów moga miec różne podłoże, jednak najczęściej wynikają z braku lub nieprawidłowej socjalizacji w okresie szczenięcym lub młodocianym.

W grupie raźniej i weselej

Organizujemy grupowe spacery socjalizacyjne dla psów w każdym wieku. Spotykamy się w wyznaczonym miejscu - zazwyczaj jest to teren bezpieczny, oddalony od zagrożeń miejskich. Psy chętnie się ze sobą zapoznają i witają, nawet te bojaźliwe dość szybko odnajdują się pośród swoich pobratymców.

Spacer z psami 02

W spacerze nie powinny uczestniczyc suczki w okresie cieczki oraz psy chore. Osobniki nerwowe moga uczestniczyć w spacerze tylko po wcześniejszym skonsultowaniu problemu z zachowaniem z behawiorystą lub trenerem.

Bezpłatne porady

W czasie spaceru zawsze obecny jest behawiorysta lub trener, ktory chętnie udzieli bezpłatnych porad dotyczących zachowań psów.

Spacer z psami 03

Terminy kolejnych spacerów ogłaszamy na naszym profilu na Facebooku.

Pamiętaj! Pies to zwierzę z natury towarzyskie - kontakt z przedstawicielami własnego gatunku
jest niezwykle ważny dla Twojego ulubieńca.