• Start
 • Oferta
 • Szkolenia grupowe

Szkolenia grupowe

Nauka w małej grupie psów

Szkolenie grupowe odbywa się na placu treningowym. Niektóre zajęcia mogą odbywać się w większych rozproszeniach gdzie trudniej jest psu się skupić i słuchać opiekuna - np. w parku (także w centrum Szczecina).

Szkolimy tylko metodami pozytywnymi – żadnego szarpania psa na kolczatce! To nie jest tresura - instruktor pracuje z psem i uczy właściciela jak z nim postępować.  Kluczowa jest tutaj konsekwencja i zaangażowanie opiekuna.

W trakcie trwania szkolenia możliwy jest stały mailowy lub telefoniczny kontakt z trenerem w celu zadawania pytań i rozwiewania wątpliwości dotyczących pracy z psem pomiędzy spotkaniami.

Aby szkolenie przynosiło dobre efekty konieczne jest zaangażowanie opiekunów i praca z psem we własnym zakresie pomiędzy kolejnymi spotkaniami z trenerem w celu utrwalania psu nabytych umiejętności i budowania dobrej relacji między czlowiekiem a czworonogiem.

11222119 692478314222106 8825724516464308106 n

W formie szkoleń grupowych realizujemy dwa Kursy dla psów:

 • Kurs Podstawowego Posłuszeństwa "Pies Potrafi" – rekomendowany dla piesków od 5-6 m.ż. a także dla szczeniąt po skończonej nauce w Przedszkolu dla szczeniąt
 • Kurs Posłuszeństwa II stopnia - Rally O (posłuszeństwo sportowe) z elementami posłuszeństwa miejskiego – dla psów, które ukończyły Kurs Posłuszeństwa Podstawowego

Kurs Podstawowego Posłuszeństwa "Pies Potrafi"

Szkolenie trwa 2 miesiące (8 zajęć) i prowadzone jest w oparciu o pozytywne wzmocnienie, nowoczesnymi metodami szkoleniowymi - bez bicia, szarpania na kolczatce czy stosowania obroży elektrycznych. Pracujemy nad wzmocnieniem więzi psa z opiekunem i uczymy jak lepiej porozumieć się ze swoim pupilem.

W programie szkolenia m. in.

 • skupienie uwagi na opiekunie
 • podstawowe komendy (siad, waruj, zostań, na miejsce, zostaw i inne)
 • chodzenie na smyczy bez ciągnięcia
 • przywoływanie
 • nauka wykonywania komend przy innych psach
 • ćwiczenie kontrolowania emocji przy innych psach
 • podstawy pracy z klikerem

Kurs posłuszeństwa II stopnia - Rally O + posłuszeństwo w warunkach miejskich

Szkolenie posłuszeństwa II stopnia przeznaczone jest dla psów, które ukończyły kurs posłuszeństwa podstawowego i mają opanowane podstawowe komendy. W czasie tego szkolenia szlifujemy nabyte wcześniej umiejętności, podnosimy stopień trudności zadań, trenujemy w trudniejszych warunkach i uczymy się nowych rzeczy.

Kurs posłuszeństwa II stopnia z elementami posłuszeństwa sportowego (Rally O) to 10 zajęć. W programie m. in.:

 • doskonalenie komend z zakresu posłuszeństwa podstawowego, zwiększanie stopnia trudności komend
 • szlifowanie chodzenia przy nodze na smyczy
 • przywoływanie w dużych rozproszeniach
 • chodzenie przy nodze bez smyczy
 • zostawanie w dużych rozproszeniach i różnych okolicznościach
 • komendy z dystansu, komendy wydawane w ruchu, zmiany pozycji i inne
 • bazujemy na znakach i zadaniach z zakresu Rally O czyli posłuszeństwa sportowego

Ważne informacje dotyczące zajęć grupowych:

 • Cena: Podstawowe posłuszeństwo - 350zł/8 zajęć - 10% rabatu dla byłych uczestników naszego Psiego Przedszkola
 • Cena: Posłuszeństwo II stopień Rally O + posłuszeństwo miejskie  - 400 zł/10 zajęć - cena dla byłych uczestników innych naszych szkoleń to 380zł
 • Pytaniay: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 536 290 288
 • Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00 - jeżeli nie odbieramy w podanych godzinach to znaczy, że jesteśmy na szkoleniu lub konsultacji - wyślij sms o treści "PiesPotrafi" – oddzwonimy do Ciebie! 
 • ZGŁOSZENIA: formularz kontaktowy.
 • Zajęcia odbywają się na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wąskiej 13 (niedaleko al. Wyzwolenia i pl. Kilińskiego) lub w warunkach miejskich (np. park);
 • Aktualne terminy najbliższych szkoleń w różnych miastach znajdują się w KALENDARZU SZKOLEŃ
 • WAŻNE: Szkolenie grupowe z zakresu posłuszeństwa nie służy do rozwiązywania poważnych indywidualnych problemów behawioralnych psa! Jeżeli Twój pies jest umiarkowanie lękliwy lub bywa nerwowy jest szansa, że zajęcia w grupie pomogą mu nabrać pewności siebie i nauczyć się lepiej kontrolować emocje, jednak w przypadku poważniejszych problemów behawioralnych (duża lękliwość, agresja, patologiczna pobudliwość) zasadne jest umówienie przed kursem konsultacji behawioralnej lub zdecydowanie się na pakiet lekcji indywidualnych. Prosimy mieć na uwadze, że na zajęciach grupowych uwaga trenera musi się dzielić pomiędzy wszystkich uczestników i nie ma możliwości skupiania się na jednym problematycznym psie - do tego przeznaczone są zajęcia indywidualne. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt - pomożemy dobrać odpowiednie zajęcia.

Prosimy zapoznać się z REGULAMINEM SZKOLENIA. Zgłaszając się na szkolenie akceptujesz nasz Regulamin!

 

 

 

Najczęściej zadawane pytania - potrzebujesz pilnie poznać odpowiedź na swoje zapytanie? Sprawdź listę poniżej:

W jakie dni i jak często odbywają się zajęcia?

W przypadku Szczecina są to zawsze soboty, spotkania raz w tygodniu. W przypadku innych miast: zgodnie z informacją w Kalendarzu Szkoleń.

 

Czy na zajęciach musi być zawsze ten sam opiekun?

Nie, można przychodzić na zmianę z innymi członkami rodziny lub całą rodziną.

 

Co jeżeli opuszczę jakieś zajęcia?

Będzie można je odrobić z inną grupą w innym terminie.

 

Czy w zajęciach może uczestniczyć dziecko?


Na nasze zajęcia zapraszamy wraz z młodszymi członkami rodziny - jest to bardzo ważne, aby dziecko uczyło się jak postępować z psem, co robić, a czego nie robić w kontakcie z nim. Ponadto, obecność dzieci jest korzystna dla WSZYSTKICH uczestników zajęć. Dlaczego? 
W rozwoju psa bardzo istotna jest socjalizacja, również SOCJALIZACJA Z DZIEĆMI, którą Państwa pieski (które nie mają kontaktu z dziećmi w domu) mogą odbyć właśnie dzięki temu, że dzieci są obecne na psim przedszkolu czy innych grupowych zajęciach. Pies, który nie przyzwyczai się za młodu do dzieci może później stanowić nie lada kłopot. 
Dzieci czasem przeszkadzają - zgadza się - jednak to również można uznać za plus, bo pies uczy się skupiać na opiekunie w warunkach trudniejszych. Nie sztuką jest, aby pies się słuchał kiedy nic się nie dzieje dlatego warto już ze szczenięciem, a następnie z psem dorosłym trenować w sytuacjach gdzie wiele rzeczy go dekoncentruje i rozprasza.

Uwaga: uczestnictwo dzieci poniżej 15 roku życia proszę wcześniej zgłaszać!

 

 • Szkoła dla psów Szczecin, Świnoujście - my wiemy jak szkolić psy

  Bohater wiersza Jana Brzechwy chwalił się, że wie jak rozmawiać z psem. Trenerzy pracujący w naszej szkole także znają tajniki porozumiewania się z czworonożnymi przyjaciółmi. Szkolenie klikerem, stosowanie nagród i pochwał wzmacnia więź i przynosi rezultaty. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty Szkoleń dla psów w Szczecinie, Świnoujściu i innych miastach. Mile widziane są psy w każdym wieku, rasowe i kundelki.

  Organizujemy także spacery grupowe, które sprzyjają socjalizacji zwierząt. Opiekunowie również czerpią wiele przyjemności ze wspólnych wypadów. Porady trenerów pomogą rozwiązać problemy wychowawcze i poprawić wspólne relacje. Czas spędzony z pupilem przynosi wiele korzyści dla każdej ze stron.

 • Szkolenie psów Szczecin, Międzyzdroje, Świnoujście, Resko, Nowogard, Płoty

  Starasz się ułożyć psa, stosujesz różne metody, a efektów brak? Prawdopodobnie zabierasz się do sprawy niewłaściwie, albo popełniasz nieświadomie błędy, które Twój pies wykorzystuje. Zapraszamy do Szkoły dla psów w Szczecinie i innych miastach. Na szkoleniu podpowiemy jak działać i reagować, by uzyskać pożądane efekty. Pomocne będą materiały, wskazówki i regularny trening. Warto poświecić trochę czasu i energii.

  Polecamy Kursy posłuszeństwa podstawowego i posłuszeństwa II stopnia, na których Twój pies zmieni się nie do poznania. Oferujmy też szkolenie "Mikropsy" dla małych pupili, które sprawiają podobne problemy jak ich pobratymcy większych ras. Zapewniamy, że czas spędzony w naszej Szkole dla psów nie będzie stracony :)

 • Porady behawioralne Szczecin i Świnoujście, czyli jak właściwie postępować z psem

  Mówią, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli postępowanie Twojego psa jest niewłaściwe i uważasz, że potrzebuje pomocy zapraszamy na konsultacje behawioralne. Znajdziemy powód i postaramy się wyeliminować złe zachowania. Odpowiednie kwalifikacje naszych trenerów i znajomość psiej psychiki, pozwala na zastosowanie skutecznych metod. Odpowiednie postępowanie to klucz do sukcesu.

  Pies potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, dlatego tak ważna jest cierpliwość i konsekwencja. Porady behawioralne w Szczecinie i innych miastach pomogą wdrożyć właściwe działania wychowawcze. Miłość do pupila z pewnością ułatwi sprawę :) Gorąco zachęcamy do umówienia się na spotkanie i skorzystanie z oferty.

 • Kurs Indywidualny Szczecin, Świnoujście

  Jeśli nie masz czasu i możliwości dostosowywać się do odgórnie ułożonego grafiku lub jeżeli problemy z zachowaniem Twojego psa są złożone i skomplikowane - zapraszamy do umówienia się na szkolenie w trybie indywidualnym. W ramach szkolenia instruktor przyjedzie do Twojego domu lub pobliskiego parku, aby w systemie jeden na jeden popracować z Tobą i Twoim psem.

  Oferujemy również kombinację szkolenia grupowego i indywidualnego: Pakiet Pies Członek Rodziny - zapraszamy do kontaktu!

 • Psie przedszkole Szczecin dla szczeniaków od 2. miesiąca życia

  Szczeniak tak jak dziecko nie wie jeszcze, co jest (w mnieaniu jego opiekuna) dobre, a co złe. Zadaniem właściciela jest nauczenie go dobrych manier. Kłopot w tym, że opiekunom często brak cierpliwości i konsekwencji, ale bez tego wysiłku trudno osiągnąć zamierzony cel. Warto przyprowadzić pupila do Psiego przedszkola w Szczecinie. U nas zarówno pies, jak i jego pan dowiedzą się co robić, by życie pod jednym dachem było przyjemne.

  Do Przedszkola dla szczeniąt mogą uczęszczać pieski od 2. miesiąca życia. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że w tym wieku nauka jest najskuteczniejsza. W naszej Szkole bardzo dbamy o dobre warunki i przyjazną atmosferę, dlatego szkoląc szczeniaki stosujemy tylko metody pozytywne.