• Start
 • Oferta
 • Oferta dla szkół i przedszkoli

Zajęcia w szkołach i przedszkolach

Zajęcia edukacyjne dla dzieci - "KUDŁATA LEKCJA"

UWAGA: w chwili obecnej możliwe jest umówienie zajęć z udziałem psa na terenie Powiatu Kamieńskiego (nie mamy wolnych terminów na tego typu zajęcia w Szczecinie i okolicach).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjnych zajęć z udziałem psa. Tematyka zajęć jest dostosowana do wieku słuchaczy i obejmuje m. in. bezpieczny kontakt z psem, psią mowę ciała, prawidłowe postępowanie ze zwierzętami domowymi, rolę dogo i felinoterapii, behawior psa i kota i inne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (również dla młodzieży licealnej - poziom zajęć jest dostosowany do wieku uczestników).

P1011334

Bezpieczny kontakt z psem

Dzieci podczas zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności dzięki którym kontakt z pupilem staje się bezpieczny i komfortowy dla obu stron, a jednocześnie pozwala na zaistnienie prawdziwej nici przyjaźni z czworonogiem. Dzięki obecności psa łatwiej jest dzieciom przyswajać nową wiedzę.

W formie ciekawych pogadanek przypominamy również z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie psa, a także radzimy jak uczynić z niego swojego przyjaciela i jak być dla niego mądrym przewodnikiem. Wyjaśniamy też kto to jest wolontariusz i jaka jest rola schroniska dla zwierząt. Dla dzieci starszych i młodzieży tematyka jest trudniejsza - na tych spotkaniach zgłębiamy tajniki psiego i kociego behawioru.

W ofercie zajęcia:

 • Dla dzieci w wieku przedszkolnym - bezpieczny kontakt z psem, jak nie należy zachowywać się wobec czworonoga,  psia mowa ciała dla najmłodszych, rola schroniska dla zwierząt, bezpieczne zabawy z psem - zajęcia w formie zabaw i scenek z udziałem psa;
 • Dla dzieci w wieku 7-13 lat - bezpieczny kontakt z psem, psia mowa ciała, rola dogoterapii i felinoterapii, podstawy zachowań psów i kotów, bezpieczne zabawy z psem i inne - zajęcia w formie zabaw i scenek z udziałem psa;
 • Dla młodzieży - zgłębienie tematu behawioru psa i kota - z czego wynikają najczęstsze problematyczne zachowania naszych pupili,  mowa ciała psa i kota - jak dogadać się ze swoim czworonogiem - zajęcia w formie prezentacji multimedialnej i pokazu z udziałem psa.

Na specjalne życzenie możemy indywidualnie dopasować tematykę i formę zajęć do wymagań placówki.

Najczęstsze pytania dotyczące zajęć "Kudłata Lekcja"

 • Kto prowadzi zajęcia? Zajęcia prowadzone są przez Helenę Piątek magistra biologii, zoopsychologa, instruktora szkolenia psów, z przygotowaniem pedagogicznym. 
 • Jaka jest cena zajęć? Koszt pojedynczego spotkania to 250zł. W przypadku wykupienia przez placówkę min. 5 spotkań cena za jedną Kudłatą Lekcję to 200zł.
 • Co zawiera cena? Zwierzęta biorące udział w Kudłatej Lekcji są do tego zadania specjalnie przygotowywane przed każdym spotkaniem - poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym. Są też regularnie kąpane, szczepione, poddawane kontroli weterynarza i odrobaczane oraz zabepieczane przeciwko pchłom i kleszczom. Są też przygotowane pod względem psychicznym (socjalizacja, szkolenie). Dodatkowo w cenę spotkania wliczone są pamiątkowe dyplomy dla uczestników oraz dojazd prelegenta wraz ze zwierzętami do placówek na terenie Powiatu Kamieńskiego, woj. zachodniopomorskie (do miejsc poza Powiatem Kamieńskim należy doliczyć koszta dojazdu). 
 • Ile uczestników może brać udział w zajęciach? Jest to zależne od wieku słuchaczy - w przypadku dzieci do 10 roku życia maksymalna liczba dzieci podczas zajęć to 15. W przypadku dzieci starszych i młodzieży liczba ta może być większa (do ustalenia z prowadzącym).
 • Dlaczego nie można zrobić zajęć w grupie np. 30 dzieci? Główną tematyką naszych zajęć jest bezpieczny i prawidłowy kontakt ze zwierzętami. Zbyt duża liczba uczestników (szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci) może skótkować nadmiernym stresem u zwierząt biorących udział w zajęciach. Ponieważ dobrostan zwierząt jest w czasie lekcji sprawą nadrzędną - i takiej postawy chcemy nauczyć Państwa dzieci - liczba uczestników pojedynczego spotkania jest ograniczona.
 • Czy dzieci mogą głaskać zwierzęta? Dzieci mogą dotykać zwierząt wyłącznie za pozwoleniem prowadzącego i pojedynczo. Zwierzęta biorące udział w zajęciach to nie maskotki czy narzędzie pracy, a partnerzy i asystenci. W czasie spotkań głównym celem jest kształtowanie postawy szacunku i etycznego traktowania zwierząt, a także zachowania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z czworonogami.
 • Ile trwa pojedyncze spotkanie? W zależności od wieku słuchaczy - 40 do 60 minut.

 

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w zgłoszeniu  należy podać: dokładny adres placówki, numer kontaktowy do osoby odpowiedzialnej za organizację, wiek dzieci, liczbę dzieci, ewentualną liczbę grup, które miałyby wziąć udział w zajęciach, dane do wystawienia ruchunku, proponowany (orientacyjny) termin zajęć. Nie wystawiam faktur VAT - możliwy zwykły rachunek lub paragon.

as4