• Start
  • O Nas
  • Metody szkoleniowe

Metody szkoleniowe

Szkoła bez kolców

W Szkole „PiesPotrafi” pracujemy z psami  metodami pozytywnymi. Co to oznacza?

Za dobrze wykonane zadanie pies jest nagradzany - nagrodą może być smakołyk, kontakt z opiekunem (np. głaskanie), zabawa z opiekunem lub innym psem. Szkolenie psa metodami pozytywnymi zwiększa więź z przewodnikiem, nie niesie ryzyka stanów lękowych lub utworzenia się u psa negatywnych skojarzeń z człowiekiem. Na naszych zajęciach pracujemy nad wzajemnym porozumieniem i budowaniem dobrej relacji ze zwierzęciem.

Metody01

Nie stosujemy kolczatek, bicia, obroży elektrycznych - uwierz, Twój pies nie musi się bać, aby być posłusznym, podobnie jak Twoje dziecko. Stosowanie metod awersyjnych takich jak np. obroże elektryczne może powodować stany lękowe, przewlekły stres, utratę więzi z opiekunem, a nawet zachowania agresywne.

Nagroda działa lepiej

Dzięki pozytywnym metodom proces szkolenia może stać się relaksującym sposobem na spędzenie czasu wolnego, a nie przykrym obowiązkiem. TO NIE JEST ROZPIESZCZANIE PSA! Metody pozytywne wymagają refleksu, konsekwencji, zaangażowania - wbrew pozorom nie są one prostsze niż metody awersyjne, jednak korzyści jakie możemy osiągnąć dzięki pozytywnemu szkoleniu są ogromne.

Szkolenie wymaga zaangażowania i czasu - pomiędzy spotkaniami z trenerem czy behawiorystą trzeba ćwiczyć z psem samemu, aby utrwalać z nim to, czego się nauczył oraz wzmacniać wzajemną relację. Warto również wprowadzać dobre nawyki w codziennie życie.

Metody02

W naszej pracy staramy się jak najbardziej wzmacniać pozytywnie zachowania pożądane, co prowadzi do wzrostu chęci współpracy ze strony psa i wzmocnienia relacji człowiek-pies. W pozytywnym szkoleniu także stosuje się "kary" - musimy psa jakoś informować, że robi źle :) Nie są to jednak kary cielesne - era bicia, tzw. "łamania psa" oraz "dominowania go" już minęła. Kluczem do osiągnięcia dobrego efektu szkoleniowego jest dobra relacja z psem, jego zaufanie oraz motywacja do pracy, co można osiągnąć właśnie poprzed szkolenie pozytywne.

 

Co to jest kliker?

Kliker to małe urządzenie wydające po naciśnięciu charakterystyczny "klik". Służy on do zaznaczania psu zachowania, o które nam aktualnie chodziło. Po użyciu klikera pies zawsze otrzymuje nagrodę. Gdy kliker jest dobrze uwarunkowany, a jego dźwięk bezsprzecznie kojarzony z nagrodą, można z łatwością nauczyć psa wielu różnych komend i sztuczek. A wszystko bez bicia, szarpania na kolczatce, z kieszenią pełną smakołyków i wesoło merdającym ogonem :)

Nie wierzysz? Możemy to udowodnić :) Napisz mail i zgłoś psa na szkolenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Metody03

Poczytaj o naszej kadrze i zobacz nasze kwalifikacje - stosowane przez nas metody są poparte wykształceniem
i wiedzą nabytą na licznych kursach. O kadrze możesz poczytać TUTAJ.