• Start
  • Konsultacje
  • Niszczenie w domu

Niszczenie w domu

Pies "niszczyciel"

Często opiekunowie, szczególnie piesków adoptowanych lub przygarniętych, borykają się z uciążliwymi problemami - pies jest niespokojny kiedy zostaje sam w domu, sprawia wrażenie jakby nie potrafił pogodzić się z faktem, że domownicy wychodzą i go zostawiają. Czasem właściciel odnosi wręcz wrażenie, że pies (chcąc go "ukarać" go za to, że wyszedł) złośliwie niszczy domowe sprzęty. W istocie takie zachowanie ze złośliwością nie ma nic wspólnego.

Moje ukochane psiaki Ali i Wena

Lęk separacyjny - objawy

Tak zwana "złośliwość psa" kiedy zostaje sam w domu to tak na prawdę strach przed byciem "porzuconym przez stado" czyli lęk separacyjny. Objawia się on najczęściej niszczeniem rzeczy w domu - i nie mówimy tu o tym, że szczeniak z nudów pogryzł kapcie czy ściągnął książkę z półki i ją rozszarpał. Lęk separacyjny objawia się zazwyczaj rozprutymi poduszkami, podrapanymi i pogryzionymi drzwiami czy szafkami, wygryzioną dziurą w tapczanie itp. Ponadto objawy to często również uporczywe wycie lub szczekanie lub załatwianie potrzeb fizjologicznych przez dorosłego psa kiedy ten zostaje sam.

Lęk separacyjny jest "uleczalny", są na niego sposoby. Warto dojść przyczyny i zastosować odpowiednie środki, aby zachowanie pupila poprawiło się i nie przeżywał on stresów kiedy tylko jego "stado" opuszcza dom.

Pomożemy Ci to zrobić - zadzwoń lub napisz!

tel. 536 290 288, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojeżdżamy także do Klientów na terenie Szczecina i okolic, Świnoujścia i innych miejscowości woj. zachodniopomorskiego.