• Start
 • Konsultacje
 • Zoopsycholog

Konsultacje behawioralne

Problemy z psim behawiorem

Nie istnieje pies idealny. Tak jak ludzie, psy mają różne charaktery, usposobienia, nawyki. Na zachowanie czworonoga wpływa wiele czynników - uwarunkowania genetyczne, doświadczenia z przeszłości, stopień zaspokojenia potrzeb emocjonalnych czy postępowanie opiekuna względem psa. To co dla człowieka jest kłopotliwym problemem, dla psa jest często naturalnym zachowaniem właściwym dla gatunku.

W naszej Szkole staramy się uświadomić opiekunowi przyczynę danego problemu oraz pokazać metody zniwelowania lub zminimalizowania danego kłopotliwego zachowania. W przypadku zachowań patologicznych - jak nadmierna agresja, lękliwość czy nadpobudliwość zwierzęcia, wdrażana jest odpowiednia terapia, a opiekun otrzymuje zalecenia do postępowania z psem, aby jego zachowanie uległo poprawie.

 

Każdy pies jest inny, dlatego też poradę i pomoc przy rozwiązaniu danego problemu dostosujemy indywidualnie - po dokładnym wywiadzie i obserwacjach. W ramach konsultacji behawioralnej trener odwiedzi Państwa w domu i po wnikliwej analizie problemu zaproponuje rozwiązanie. Wspólnie z Państwem ustali plan działania mający na celu poprawę zachowania pupila.

IMG 6655 

 

Pomagamy w rozwiązywaniu takich problemów z zachowaniem i kłopotliwych nawyków psa jak:

 • zachowania agresywne
 • lękliwość
 • nadpobudliwość
 • niszczenie, wycie etc. podczas samotnego pobytu w mieszkaniu
 • załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu
 • problemy na lini pies-dziecko - pomagamy przygotować psa na pojawienie się dziecka lub rozwiązujemy problematyczne zachowania psa względem dziecka
 • problemy w kontaktach pies-pies lub pies-kot w jednym domu
 • ucieczki
 • zbyt emocjonalne witanie gości, nadmierne reakcje np. na dzwonek do drzwi
 • i inne

Masz problemy ze swoim pupilem? Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do nas lub zadzwoń.

 

 

 

 • Szkoła dla psów Szczecin, Świnoujście - my wiemy jak szkolić psy

  Bohater wiersza Jana Brzechwy chwalił się, że wie jak rozmawiać z psem. Trenerzy pracujący w naszej szkole także znają tajniki porozumiewania się z czworonożnymi przyjaciółmi. Szkolenie klikerem, stosowanie nagród i pochwał wzmacnia więź i przynosi rezultaty. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty Szkoleń dla psów w Szczecinie, Świnoujściu i innych miastach. Mile widziane są psy w każdym wieku, rasowe i kundelki.

  Organizujemy także spacery grupowe, które sprzyjają socjalizacji zwierząt. Opiekunowie również czerpią wiele przyjemności ze wspólnych wypadów. Porady trenerów pomogą rozwiązać problemy wychowawcze i poprawić wspólne relacje. Czas spędzony z pupilem przynosi wiele korzyści dla każdej ze stron.

 • Szkolenie psów Szczecin, Międzyzdroje, Świnoujście, Resko, Nowogard, Płoty

  Starasz się ułożyć psa, stosujesz różne metody, a efektów brak? Prawdopodobnie zabierasz się do sprawy niewłaściwie, albo popełniasz nieświadomie błędy, które Twój pies wykorzystuje. Zapraszamy do Szkoły dla psów w Szczecinie i innych miastach. Na szkoleniu podpowiemy jak działać i reagować, by uzyskać pożądane efekty. Pomocne będą materiały, wskazówki i regularny trening. Warto poświecić trochę czasu i energii.

  Polecamy Kursy posłuszeństwa podstawowego i posłuszeństwa II stopnia, na których Twój pies zmieni się nie do poznania. Oferujmy też szkolenie "Mikropsy" dla małych pupili, które sprawiają podobne problemy jak ich pobratymcy większych ras. Zapewniamy, że czas spędzony w naszej Szkole dla psów nie będzie stracony :)

 • Porady behawioralne Szczecin i Świnoujście, czyli jak właściwie postępować z psem

  Mówią, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli postępowanie Twojego psa jest niewłaściwe i uważasz, że potrzebuje pomocy zapraszamy na konsultacje behawioralne. Znajdziemy powód i postaramy się wyeliminować złe zachowania. Odpowiednie kwalifikacje naszych trenerów i znajomość psiej psychiki, pozwala na zastosowanie skutecznych metod. Odpowiednie postępowanie to klucz do sukcesu.

  Pies potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, dlatego tak ważna jest cierpliwość i konsekwencja. Porady behawioralne w Szczecinie i innych miastach pomogą wdrożyć właściwe działania wychowawcze. Miłość do pupila z pewnością ułatwi sprawę :) Gorąco zachęcamy do umówienia się na spotkanie i skorzystanie z oferty.

 • Kurs Indywidualny Szczecin, Świnoujście

  Jeśli nie masz czasu i możliwości dostosowywać się do odgórnie ułożonego grafiku lub jeżeli problemy z zachowaniem Twojego psa są złożone i skomplikowane - zapraszamy do umówienia się na szkolenie w trybie indywidualnym. W ramach szkolenia instruktor przyjedzie do Twojego domu lub pobliskiego parku, aby w systemie jeden na jeden popracować z Tobą i Twoim psem.

  Oferujemy również kombinację szkolenia grupowego i indywidualnego: Pakiet Pies Członek Rodziny - zapraszamy do kontaktu!

 • Psie przedszkole Szczecin dla szczeniaków od 2. miesiąca życia

  Szczeniak tak jak dziecko nie wie jeszcze, co jest (w mnieaniu jego opiekuna) dobre, a co złe. Zadaniem właściciela jest nauczenie go dobrych manier. Kłopot w tym, że opiekunom często brak cierpliwości i konsekwencji, ale bez tego wysiłku trudno osiągnąć zamierzony cel. Warto przyprowadzić pupila do Psiego przedszkola w Szczecinie. U nas zarówno pies, jak i jego pan dowiedzą się co robić, by życie pod jednym dachem było przyjemne.

  Do Przedszkola dla szczeniąt mogą uczęszczać pieski od 2. miesiąca życia. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że w tym wieku nauka jest najskuteczniejsza. W naszej Szkole bardzo dbamy o dobre warunki i przyjazną atmosferę, dlatego szkoląc szczeniaki stosujemy tylko metody pozytywne.