• Start
  • Konsultacje
  • Dziecko i pies

Pojawienie się dziecka w rodzinie

Nowy członek stada

Pojawienie się dziecka w rodzinie to ważny i pełen emocji moment dla wszystkich jej członków, także tych czworonożnych. Bardzo czesto kobiety już będąc w ciąży obawiają się jak zareaguje pies kiedy dziecko po raz pierwszy znajdzie się w domu. Obawy przed agresywnym czy nerwowym zachowaniem zwierzęcia względem niemowlęcia są jak najbardziej zrozumiałe - w końcu żaden rodzic nie chce, aby jego dziecku stała się jakakolwiek krzywda.

Musimy jednak zrozumieć, że pies ma prawo być podenerwowany nowym osobnikiem w jego stadzie - od tej pory będzie musiał z nim dzielić przestrzeń życiową czy uwagę swoich opiekunów. Dla żadnego psa nie jest to proste, poszczególne psy odreagowują to jednak w różny sposób.

IMG 7193

 

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Warto zacząć przygotowywać psa na przybycie dziecka zanim się ono urodzi. Kiedy dziecko już będzie na świecie warto przestrzegać pewnych zasad i zachowywać środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko nerwowych zachowań zwierzęcia.

Problemy już wystąpiły?

Pies boi się dziecka? Zdarza mu się warczeć? Niepokoi się gdy dziecko zbliża się do jego legowiska? A może dziecko obawia się psa? Skontaktuj się z nami, razem dojdziemy przyczyny problemu i postaramy się go rozwiązać, aby zminimalizować niepożądane zachowania psa względem Twojego dziecka.

 

Zadzwoń lub napisz!
tel. 536 290 288, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.