Szkolenie "Szczenię potrafi"

Przedszkole dla szczeniąt
Termin: 2019-10-26

Miejsce: Wąska 13 (Wydział Biologii US)  |  Miejscowość: Szczecin

Szczenię potrafi

W okresie szczenięcym pieski chłoną wiedzę jak gąbka, a to czego się w tym okresie nauczą pozostanie w nich na całe psie życie. Odpowiednio socjalizowane i prowadzone szczenię wyrośnie na dobrze wychowanego i ułożonego dorosłego psa, który z wielką radością będzie nam towarzyszył we wszystkich sprawach codziennego życia w domowym stadzie.

Przedszkole dla psów to doskonały poligon doświadczalny. Zapraszamy szczenięta wszystkich ras, jak i kundelki w wieku od ok. 2.5 do ok. 5 miesięcy. Szkolenie przewidziane jest na 6 zajęć. Psie przedszkole w Szczecinie odbywa się w soboty, raz w tygodniu.

Kurs dla szczeniąt wszystkich ras

W psim przedszkolu szczeniaczki uczą się „dobrych manier” w stosunku do innych psów, jak i do ludzi. Takie zajęcia dodają młodym pieskom pewności siebie, dzięki czemu nie stają się lękliwe, a przez to i agresywne. Dlatego ważnym celem szkolenia szczeniaka jest oswojenie z obiektami, zapachami i dźwiękami, jakich może obawiać się w dorosłości. Na zajęciach następuje także nauka podstawowych komend i chodzenia na luźnej smyczy, a ponadto przyzwyczajanie do zabiegów pielęgnacyjnych (zajęcia z groomerem).

W programie Przedszkola dla psów oferujemy:

 • teoretyczne omówienie zagadnień szkolenia pozytywnego i wykorzystywania klikera
 • porady behawioralne - rozwiazywanie problemów z zachowaniem
 • praktyczne ćwiczenia z zakresu podstawowego posłuszeństwa m.in. skupianie uwagi na opiekunie, przywoływanie, chodzenie na luźnej smyczy, podstawowe komendy
 • socjalizację psiaków
 • zabawy i ćwiczenia aktywizujące psie zmysły i budujące pewność siebie
 • oswajanie piesków z różnorodnymi sytuacjami i zabiegami pielęgnacyjnymi

Ważne informacje

 • Cena kursu: 300 zł/6 zajęć
 • Pierwsze spotkanie ma charakter teoretycznego wykładu (potrwa ok. 2h), kolejne spotkania są to zajęcia praktyczne z psami (każde trwa 1h); 
 • w weekend obejmujący Święto Zmarłych zajecia nie odbywają się;
 • Zapisy i pytania: FORMULARZ KONTAKTOWY
 • Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach i na terenie Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wąskiej 13 (niedaleko al. Wyzwolenia i pl. Kilińskiego)
 • Prosimy zapoznać się z REGULAMINEM SZKOLENIA. Zgłaszając się na szkolenie akceptujesz nasz Regulamin!

 

 

Najczęściej zadawane pytania - potrzebujesz pilnie poznać odpowiedź na swoje zapytanie? Sprawdź listę poniżej:

W jakie dni i jak często odbywają się zajęcia?

W przypadku Szczecina są to zawsze soboty, spotkania raz w tygodniu. 

 

Mój pies nie ma wszystkich szczepień - czy może uczestniczyć w zajęciach?

Prosimy zwrócić uwagę, że codziennie wnoszą Państwo na butach do domu mnóstwo patogenów, z którymi szczeniak ma kontakt w czasie "kwarantanny". Nie ma  więc możliwości stworzenia pieskowi sterylnych warunków, a zbyt długie zwlekanie z socjalizacją pieska i przetrzymywanie go wyłącznie w domu może być opłakane w skutkach jeżeli chodzi o jego rozwój emocjonalny i społeczny. Z tego względu szczenięta mogą przyjść na przedszkole po pierwszych dwóch szczepieniach na choroby zakaźne.

 

Czy na zajęciach musi być zawsze ten sam opiekun?

Nie, można przychodzić na zmianę z innymi członkami rodziny lub całą rodziną.

 

Co jeżeli opuszczę jakieś zajęcia?

Będzie można je odrobić z inną grupą w innym terminie.

 

Czy w zajęciach może uczestniczyć dziecko?


Na nasze zajęcia zapraszamy wraz z młodszymi członkami rodziny - jest to bardzo ważne, aby dziecko uczyło się jak postępować z psem, co robić, a czego nie robić w kontakcie z nim. Ponadto, obecność dzieci jest korzystna dla WSZYSTKICH uczestników zajęć. Dlaczego? 
W rozwoju psa bardzo istotna jest socjalizacja, również SOCJALIZACJA Z DZIEĆMI, którą Państwa pieski (które nie mają kontaktu z dziećmi w domu) mogą odbyć właśnie dzięki temu, że dzieci są obecne na psim przedszkolu czy innych grupowych zajęciach. Pies, który nie przyzwyczai się za młodu do dzieci może później stanowić nie lada kłopot. 
Dzieci czasem przeszkadzają - zgadza się - jednak to również można uznać za plus, bo pies uczy się skupiać na opiekunie w warunkach trudniejszych. Nie sztuką jest, aby pies się słuchał kiedy nic się nie dzieje dlatego warto już ze szczenięciem trenować w sytuacjach gdzie wiele rzeczy go dekoncentruje i rozprasza.

Uwaga: uczestnictwo dzieci poniżej 15 roku życia proszę wcześniej zgłaszać!

 

 

 

Telefon
536 290 288 (pon.-pt. 9.00-18.00)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Addres
Wąska 13, Szczecin

 

Mapa


 

Terminy


 • 2019-10-26

Wspierane przez iCagenda