Warsztaty Praca górnym wiatrem

Seminaria i warsztaty
Termin: 2019-04-13 10:00 - 2019-04-14 16:00

Miejsce: Międzyzdroje (okolice)  |  Miejscowość: Międzyzdroje

 

O prowadzącej:

msdzpsem

Magdalena Szewczyk Dzido – przewodnik psów ratowniczych Fridy – certyfikat uprawniający do udziału w akcjach terenowych i gruzowiskowych i Sticha – certyfikat uprawniający do udziału w akcjach terenowych. Od 2003 roku zajmuje się szkoleniem psów ratowniczych, początkowo do ratownictwa wodnego. Ze swoimi nowofundlandami Hugo i Negrą zdobyła certyfikaty pracy wodnej FCI  Belgijskie, Niemiecki, Włoskie, Francuskie i Polskie. Założycielka Sekcji psów ratowniczych Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR. Współzałożycielka  i instruktor szkolenia psów w Fundacji Na Rzecz Psów Pracujących Psi Ratownicy. Sędzia prób pracy wodnej w WOPR i Fundacji. Dogoterapeuta, od 2004 roku pracuje ze swoimi psami w placówkach oświatowych. W latach 2011-2014 ukończyła kurs przewodników, a potem kurs instruktorów szkolenia psów ratowniczych na Wydziale Wyszkolenia Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo Ratowniczych Szkoły Aspirantów w Krakowie, oddział w Nowym Sączu.  Swoje kwalifikacje wciąż podnosi na licznych kursach, seminariach i warsztatach.

 

Na czym to polega?

Pies przeszukuje teren w celu znalezienia ukrytych pozorantów. Wykorzystuje do tego węch i tzw. górny wiatr. Jest to sposób, którym pracują np. psy ratownicze poszukujące zaginionych osób. 

Psy ćwiczą pojedynczo, nie grupowo! Poza swoim wejściem pies powinien spokojnie przebywać w samochodzie/klatce kennelowej, ew. być pod kontrolą swojego opiekuna i nie przeszkadzać psu ćwiczącemu.

Limit uczestników: 10 zespołów człowiek + pies, kilku obserwatorów bez psa

Uwaga: osoba, która akurat nie ćwiczy ze swoim psem może być pozorantem dla zespołu ćwiczącego - prosimy ubrać się adekwatnie do pogody i przygotować na siedzenie w krzakach :)

Pies musi lubić ludzi, nie może się ich obawiać.

Pies musi być odwoływalny (ćwiczenia bez smyczy).

Należy mieć ze sobą linkę kilkumetrową, zapas smakołyków w szczelnym opakowaniu, ulubioną zabawkę psa, szelki dla psa, dla siebie ubiór adekwatny do warunków pogodowych.

 

Miejsce Seminarium:

Międzyzdroje - okolice (warsztaty na wolnym powietrzu)

 

Cena uczestnictwa w Seminarium:

  • 350 zł zespół przewodnik + pies
  • 150 zł uczestnik bez psa

Cena obejmuje (dotyczy uczestników z psem oraz bez psa):

- uczestnictwo w 2 dniach seminarium (uczestnik bez psa podczas ćwiczeń praktycznych jest obserwatorem),
- certyfikat uczestnictwa,
- napoje, słodki poczęstunek
 
 
 

Zapisy i pytania: FORMULARZ KONTAKTOWY

 

 

Numer konta do wpłat:

95 1090 1492 0000 0001 3321 5256 (Bank Zachodni WBK)

 

 

 

 

 

Telefon
536 290 288 (pn.-pt. 9.00-18.00)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Addres
72-500 Międzyzdroje

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2019-04-13 10:00 do 2019-04-14 16:00

Wspierane przez iCagenda