Warsztaty Nose Work - detekcja zapachów

Seminaria i warsztaty
Termin: 2018-08-25 10:00 - 2018-08-26 16:00

Miejsce: SP1 w Międzyzdrojach, ul. Leśna 17  |  Miejscowość: Międzyzdroje

Zapraszamy osoby ze wszystkimi psami: młodymi, starszymi, nadpobudliwymi, spokojnymi, lękliwymi, a nawet przejawiającymi zachowania agresywne. Psy ćwiczą pojedynczo, a więc jeżeli Twój pies nie umie skupić się przy innych psach lub bywa agresywny nie jest to przeszkodą w uczestnictwie. Nose work ma bardzo dobry wpływ na zachowanie psów: pomaga się wyciszyć, uczy skupienia, psom lękliwym dodaje pewności siebie. Jest to  doskonała forma spędzania wolnego czasu z pupilem. Mile widziane również osoby bez psów, zainteresowane tematyką.

 

 

Czym jest Nose Work?

Nose Work jest to rekreacyjna/sportowa wersja wykrywania zapachów przez psy, która odbywa się na podobnej zasadzie jak wykrywanie substancji (np. narkotyków) przez psy służbowe. Praca nosem to najbardziej naturalna dla psa czynność, która wycisza, uczy skupienia, samodzielności, a także pomaga rozwiązać wiele problemów behawioralnych z jakimi borykają się psy.

 

O prowadzącej:

msdzpsem

Magdalena Szewczyk Dzido – przewodnik psów ratowniczych Fridy – certyfikat uprawniający do udziału w akcjach terenowych i gruzowiskowych i Sticha – certyfikat uprawniający do udziału w akcjach terenowych. Od 2003 roku zajmuje się szkoleniem psów ratowniczych, początkowo do ratownictwa wodnego. Ze swoimi nowofundlandami Hugo i Negrą zdobyła certyfikaty pracy wodnej FCI  Belgijskie, Niemiecki, Włoskie, Francuskie i Polskie. Założycielka Sekcji psów ratowniczych Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR. Współzałożycielka  i instruktor szkolenia psów w Fundacji Na Rzecz Psów Pracujących Psi Ratownicy. Sędzia prób pracy wodnej w WOPR i Fundacji. Dogoterapeuta, od 2004 roku pracuje ze swoimi psami w placówkach oświatowych. W latach 2011-2014 ukończyła kurs przewodników, a potem kurs instruktorów szkolenia psów ratowniczych na Wydziale Wyszkolenia Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo Ratowniczych Szkoły Aspirantów w Krakowie, oddział w Nowym Sączu.  Swoje kwalifikacje wciąż podnosi na licznych kursach, seminariach i warsztatach.

 

 

Psy ćwiczą pojedynczo, nie grupowo! Poza swoim wejściem pies powinien spokojnie przebywać w transporterze/klatce kennelowej lub być pod kontrolą swojego opiekuna i nie przeszkadzać psu ćwiczącemu.

Limit uczestników: 10 zespołów człowiek + pies, kilku obserwatorów bez psa

Ćwiczenia praktyczne będą poprzedzone wstępem teoretycznym. Psy będą się uczyć wykrywać i zaznaczać zapach początkowo w pudełkach i różnego rodzaju pojemniczkach, potem zapach będzie ukrywany w pomieszczeniach. 

 

Miejsce Seminarium:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyzdrojach, ul. Leśna 17, Międzyzdroje - lokalizacja położona jest w malowniczym otoczeniu Wolińskiego Parku Narodowego, ok. 15 min. na piechotę od plaży i ok. 15 min. na piechotę od dworca pkp. Seminarium może być doskonałą okazją do spędzenia weekendu nad morzem.

 

Cena uczestnictwa w Seminarium:

  • 380 zł zespół przewodnik + pies
  • 160 zł uczestnik bez psa

Cena obejmuje (dotyczy uczestników z psem oraz bez psa):

- uczestnictwo w 2 dniach seminarium (uczestnik bez psa podczas ćwiczeń praktycznych jest obserwatorem),
- certyfikat uczestnictwa,
- cena zawiera wyżywienie (kawa, herbata, zimne napoje, słodki poczęstunek, obiady w oba dni)
 
Organizator nie zapewnia noclegu!
 
Istnieje możliwość uczestnictwa w jednym, wybranym dniu seminarium, wówczas cena dla pary człowiek+pies to 200zł, cena dla obserwatora to 100zł. Pierwszeństwo przy zgłoszeniach mają osoby, ktore zgłaszają się na 2 dni.
 

Zapisy i pytania: FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Termin płatności całości kwoty*: 1.08.2018

Numer konta do wpłat:

95 1090 1492 0000 0001 3321 5256 (Bank Zachodni WBK)

*w przypadku rezygnacji z uczestnictwa po wpłacie zadatku/całości kwoty zwrot pieniędzy tylko po znalezieniu osoby na swoje miejsce

 

Seminarium przeznaczone jest dla wszystkich psów: młodych i starych, pełnych energii i spokojnych, lękliwych lub agresywnych. Psy ćwiczą pojedynczo. Przy psach z problemami nose work pełni funkcję terapeutyczną - pozwala się wyciszyć i nabrać pewności siebie.

 

 

E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Addres
Leśna 17, 72-500 Międzyzdroje

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2018-08-25 10:00 do 2018-08-26 16:00

Wspierane przez iCagenda