Warsztaty tematyczne

Cyklicznie organizujemy różnego typu warsztaty tematyczne dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć wiadomości z zakresu psiego behawioru. Tematyka spotkań zaciekawi każdego, kto chce wiedzieć trochę więcej o swoim pupilu, a z pewnością będzie miało to pozytywny wpływ na wzajemne relacje. Jest to okazja również do wymiany doświadczeń z innymi właścielami i opiekunami psów.

 

Seminaria z lek. wet. Jolantą Łapińską, luty 2018

 

Seminarium Nose Work z Magdaleną Szewczyk-Dzido, Międzyzdroje 2017

Warsztaty Wystawowe - edycja maj 2017

Warsztaty "Zostaw, nie rusz, nie zjadaj" - edycja wiosna 2017

Warsztaty smyczowe - edycja wiosna 2017

Warsztaty smyczowe - edycja jesień 2016

Warsztaty z przywołania

Warsztaty Podstawy Wystawiania Psa - II edycja - czerwiec 2015

Warsztaty z wystawiania psów dla początkujących - marzec 2015

Poniżej fotorelacja z pierwszej edycji Warsztatów Wystawowych. Uczestnicy uczyli się chodzić na ringówce, ustawiać psa, przyzwyczajali się do czynności jakie zazwyczaj na wystawie wykonują sędziowie oceniając psa. Terminy kolejnych warsztatów zawsze w dziale Kalendarz Szkoleń - zapraszamy!

Spotkania i imprezy

Spotkania i psie imprezy

Szkoła dla psów "PiesPotrafi" uczestniczy w różnego typu imprezach i zlotach "psiarzy". Działamy również przy schroniskach dla zwierząt, można nas spotkać na różnych festynach organizowanych przez schroniska. W okresie letnim organizujemy wyjazdy dla psów i ich właścicieli połączone z nauką posłuszeństwa.

Targi "Pupile na Patio" w CH Ster w Szczecinie

W dniach 18-19.07.2015 w CH Ster odbyły się targi zoologiczne pod hasłem "Pupile na Patio", w których braliśmy czynny udział wraz ze Stowarzyszeniem Po To Jestem. Prezentowaliśmy naszą ofertę, opowiadaliśmy o szkoleniach, nasze psy dawały pokazy sztuczek, były też animacje z udziałem dzieci.

Yorkomania Szczecin 2014

2 lutego 2014 r. C.H. Kaskada zgromadziła właścicieli i wielbicieli yorków na pokazie psich piękności. W ramach festiwalu można było skorzystać z porad specjalistów z zakresu pielęgnacji, wychowania, tresury i zdrowia yorków. Nasza szkoła prezentowała ofertę szkoleń dla psów, w tym Szkolenie "Mikro-psy" dostosowane specjalnie dla psów małych ras.

Zjazdy Stowarzyszenia "Po To Jestem"

Zjazd Stowarzyszenia "Po To Jestem" Międzyzdroje 2014

Międzyzdroje 2013 - zjazd Stowarzyszenia "Po To Jestem", Szkoły "Pies Potrafi" i Fundacji "Dogtor". Była praca węchowa, treibball i duuużo zabawy dla psiaków :)

Wyjazd szkoleniowo-integracyjny Kołomąć - sierpień 2013

Zajęcia edukacyjne

Edukacja w przedszkolach i szkołach - "KUDŁATA LEKCJA"

Nasze spotkania pod hasłem „Bezpieczny kontakt z psem” organizujemy głównie w placówkach oświatowych – szkołach i przedszkolach na terenie Powiatu Kamieńskiego. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, bowiem największą atrakcją jest obecność psa, który bierze aktywny udział w „lekcji”.

Wkrótce do psa biorącego  udział w lekcji dołączy specjalnie przygotowany pod tym kątem kot rasy maine coon - oferta zajęć na rok szkolny 2017/2018 niebawem!

 

Zajęcia w Szkole Podstawowej, zerówka

 

Zajęcia w Przedszkolu w Wolinie, 1.02.17

 

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, 25.01.17

 

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, grudzień 2016

 

Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Miejskiej w Międzyzdrojach, 3.02.2016

Z okazji ferii Biblioteka Miejska w Międzyzdrojach organizuje szereg ciekawych zajęć dla najmłodszych. Tak jak w zeszłym roku zostaliśmy poproszeni o poprowadzenie krótkiej prelekcji dotyczącej bezpiecznego kontaktu z psem. Dnia 3.02.2016 porozmawialiśmy sobie co wolno, a czego nie wolno robić z psem, jak o niego dbać, co to jest dogoterapia i dlaczego jest potrzebna, a także jak zachować się kiedy podbiega do nas obcy pies i dlaczego należy sprzątać kupy po swoim psie. Uczestnicy zajęć byli bardzo grzeczni i zdyscyplinowani - serdecznie dziękuję za udział :) W całym zajściu asystował mi mój Amor, który ma aktualnie pół roku i jest przygotowywany do pracy w dogoterapii. Ze względu na jego młody wiek zajęcia byly krótkie.