Niedziela z tropieniem w Świnoujściu

tropienie_trening_tlo
Kategoria
Seminaria i warsztaty
Termin
2020-02-09 09:00
Miejsce
Karsiborska, Świnoujście - Karsiborska
Telefon
536 290 288 (pn.-pt. 9.00-18.00)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na kolejny trening tropienia użytkowego!

Dla kogo?
Dla każdego psa, niezależnie czy sprawia jakieś "problemy wychowawcze" czy też nie. Wiek i rasa nie mają dużego znaczenia.

Na czym to polega?
W dużym skrócie: jedna osoba pełniąca rolę pozoranta chowa się, a zespół tropiący czyli pies i jego przewodnik poszukują tej osoby z wykorzystaniem węchu psa.

Jakie są korzyści z trenowania z psem tropienia?
Dobra zabawa i miło spędzony czas w gronie innych psiarzy. Ponadto, a może przede wszystkim tropienie aktywizuje najważniejszy psi zmysł czyli węch. Dzięki temu zaspokajamy potrzeby emocjonalne psa, uczymy go skupienia, wyciszenia, u psów lękliwych wzrasta pewność siebie. 

Jak się przygotować?
Należy ubrać się adekwatnie do pogody i przygotować na siedzenie w krzakach - w momencie kiedy Twój pies nie tropi możesz zostać poproszony o pełnienie roli pozoranta dla innego zespołu tropiącego. Należy mieć ze sobą zapas wody dla psa, ulubioną zabawkę psa, zapas smakołyków, 3-4 elementy używanej przez siebie odzieży (np. skarpetki, koszulka), w tym jeden w szczelnym opakowaniu (woreczek strunowy, słoik). Dla psa potrzebne będą także szelki i długa linka (8-10m).

Czas trwania treningu: kilka godzin, w zależności od liczby uczestników i ich poziomu.

Czy w przypadku deszczu trening odbywa się? Tak.

Koszt uczestnictwa:
- osoba z 1 psem - 40zł

- osoba z 2 psami - 70zł


Miejsce zbiórki: Świnoujście, okolice ul. Karsiborskiej (dokładną mapkę uczestnicy otrzymają na mail)

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - koniecznie podaj datę tropienia, które Cię interesuje, rasę i wiek psa;

Liczba miejsc ograniczona.

fot. w tle: K. Kozyra

 
 

Terminy

 • 2020-02-09 09:00

Wspierane przez iCagenda

 • Szkolenia psów Szczecin prowadzone przez doświadczonych trenerów

  Każdy chce, aby jego pies był dobrze ułożony, chodził przy nodze i słuchał komend. Jednak właściciele nie zawsze wiedzą jak nauczyć psa wykonywania poleceń. Zapraszamy do szkoły PiesPotrafi na grupowe i indywidualne kursy posłuszeństwa. Stosujemy wyłącznie metody pozytywne - nie stosujemy bicia czy kolczatek. W czasie szkolenia właściciel dowiaduje się, w jaki sposób porozumieć się ze swoim psim przyjacielem.

  Jeśli właściciel nie ma możliwości przychodzić na szkolenie grupowe psów, możemy zaproponować zajęcia indywidualne. Szkolenia psów w Szczecinie, Świnoujściu i w okolicach realizowane są przez doświadczonych trenerów, którzy swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem.

 • PiesPotrafi - szkoła dla psów Szczecin i Świnoujście z bogatą ofertą szkoleń

  Praca ze zwierzętami potrafi przynieść wiele radości. Trenerzy obserwujący postępy swoich podopiecznych czują satysfakcję i mają motywację do dalszych działań. W naszej Szkole dla psów w Szczecinie, Świnoujściu i innych miastach oferujemy kursy i szkolenia pomocne w nauczeniu psa dobrych nawyków. Jeśli masz problemy ze swym pupilem, Twój pies jest bojaźliwy lub agresywny - zgłoś się na konsultacje behawioralne.

  Poza nauką posłuszeństwa - dla lepszego samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół, należy zapewnić im kontakt z innymi psiakami. Doskonałą sposobnością są spacery socjalizacyjne organizowane przez trenerów szkoły. Grupowe wyjścia w teren pozwalają właścicielom na wymianę doświadczeń, a psom na wspólne harce.

 • Zrozumieć zachowanie psa - porady behawioralne Szczecin, Świnoujście

  Psy ze schroniska potrzebują akceptacji i miłości, ponieważ wiele z nich ma za sobą przykre i nieraz traumatyczne przeżycia. Już sam pobyt w ‘psim sierocińcu’ wywołuje stres i silną potrzebe kontaktu z człowiekiem. Czasem jednak w nowym domu pies adoptowany sprawie wiele kłopotu. W takich sytuacjach potrzeba dobrej znajomości psiego behawioru i umiejętności postepowania z psem. Wykwalifikowani trenerzy z naszej szkoły dla psów dobiorą odpowiednie metody działania.

  Jeśli zdecydowałeś się na adopcję psa ze schroniska, zgłoś się do nas. Postaramy się rozpoznać, co wywołuje określone niewłaściwe zachowania i udzielimy porad behawioralnych w Szczecinie, Świnoujściu i innych miejscowościach, abyś wiedział w jak sposób postępować ze swoim pieskiem. Wykorzystujemy tylko metody pozytywne.

 • Zajęcia edukacyjne - Kudłata Lekcja

  Psy wywołują wiele pozytywnych emocji, szczególnie u dzieci. Potrafią zdobyć zaufanie, wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy, w związku z tym są dobrymi "nauczycielami". Zajęcia edukacyjne z psem prowadzimy głównie na terenie Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia.

  Zjęcia prowadzone są przez behawiorystę zwierzęcego, instruktora szkolenia psów, posiadającego także wykształcenie pedagogiczne.

 • Psie przedszkole Szczecin - dla psów rasowych i mieszańców

  Kiedy należy zacząć układanie psa? Oczywiście w wieku szczenięcym, kiedy to najlepiej utrwalają się wpojone zachowania. PiesPotrafi prowadzi przedszkole dla szczeniąt, do którego zaprasza pieski w wieku 2-5 miesięcy. Podczas szkolenia psiaki są socjalizowane, nauczą się podstawowych komend i zostaną oswojone z zabiegami pielęgnacyjnymi. Znajdzie się też czas na zabawę.

  Właściciele otrzymują kliker wykorzystywany podczas zajęć oraz film instruktażowy. Mogą też podzielić się swoimi wątpliwościami dotyczącymi zachowań pieska, a my udzielimy porad behawioralnych. Psie przedszkole w Szczecinie szkoli bezstresowo, a trenerzy dokładają starań by dało oczekiwane efekty.