Relacje psów i kotów z dziećmi - profilaktyka i rozwiązywanie problemów z zachowaniem

Kategoria
Seminaria i warsztaty
Termin
2019-02-09 14:00
Miejsce
Wydział Biologii US - Wąska 13
Telefon
536 290 288 (pn-pt 9.00-18.00)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na jednodniowe seminarium poświęcone relacjom i problemom na linii dziecko-pies i dziecko-kot. Seminarium ma charakter wykładowy, niektóre zagadnienia zostaną zaprezentowane z udziałem psów prelegentów. Seminarium odbywa się bez zwierząt uczestników.

 

O prowadzących:

Helena Piątek - biolog z wykształceniem pedagogicznym, behawiorysta, zoopsycholog, instruktor szkolenia psów. Właściciel Szkoły na 6 Łap PiesPotrafi.pl . Ukończyła magisterskie studia biologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim i studia podyplomowe na kierunku Psychologia Zwierząt na SWPS w Poznaniu. Na co dzień pracuje prowadząc szkolenia psów, konsultacje behawioralne psów i kotów oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci z udziałem psa. Regularnie dokształca się i poszerza wiedzę na licznych szkoleniach i seminariach z polskimi i zagranicznymi specjalistami zachowań zwierząt towarzyszących. Ukończyła kurs ewaluatora psów agresywnych. Prywatnie mama półtorarocznego Franka i opiekunka dwóch psów, przygarniętego mieszańca i psa rasy Nova Scotia duck tolling retriever oraz kota rasy Maine Coon. 

Paulina Harkot - technik weterynarii, zootechnik, instruktor szkolenia psów, groomer, czynna zawodniczka sportów kynologicznych. Ukończyła kurs Podstawy Dogoterapii. Przewodniczka 3 psów - dwóch borderów startujących w zawodach oraz seniorki na emeryturze - cocker spanielki. Ze swoimi psami niejednokrotnie odwiedza placówki oświatowe celem edukacji dzieci jak bezpiecznie postępować z czworonogiem. Współzałożycielka klubu agility Jumping Flaming, instruktorka w Szkole na 6 Łap PiesPotrafi.pl . Paulina każdą wolną chwilę poświęca na treningi ze swoimi psami, uczestnictwo w zawodach lub seminariach poszerzających jej kwalifikacje i zwiększających doświadczenie. 

 

Poruszana tematyka:

Psy

- potrzeby gatunkowe i ich zaspokajanie, profilaktyka problemów z zachowaniem, mowa ciała psa

- przygotowanie psa na pojawienie się w domu dziecka, zapoznanie psa z noworodkiem

- przydatne umiejetnosci, przydatne komendy, nauka wyciszenia - teoria i pokaz z udziałem psa

- budowanie dobrej relacji między psem a dzieckiem

- bezpieczne zabawy dziecka z psem - teoria i pokaz z udziałem psa

- najczęsciej zgłaszane problemy - warczenie na dziecko, lęk przed dzieckiem, skakanie na dziecko, podgryzanie i inne - zapobieganie i rozwiązywanie ich gdy już nastąpiły

- studium przypadku 

 

Koty

- potrzeby gatunkowe i ich zaspokajanie, profilaktyka problemów z zachowaniem, mowa ciała kotów

- przygotowywanie kota na pojawienie się w domu dziecka, zapoznanie kota z noworodkiem

- dobra relacja między kotem a dzieckiem, bezpieczne zabawy kota z dzieckiem

- najczęściej zgłaszane problemy - lęk przed dzieckiem, agresja względem dziecka, zachowania na tle stresowym - zapobieganie i rozwiązywanie gdy już nastąpiły

- studium przypadku

 

Dokładny program niebawem.

 

Seminarium kierowane jest do osób na co dzień pracujących ze zwierzętami, trenerów, właścicieli hoteli dla psów, wolontariuszy i pracowników schronisk i fundacji, rodziców lub przyszłych rodziców oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.

 

 

Termin: 23.11.2019, godz. 10.00-17.00

Miejsce: Wydział Biologii US, ul. Wąska 13, Szczecin

 

 

Cena uczestnictwa: 120zł (1 osoba)*

*byli lub obecni Kursanci naszej szkoły lub uczestnicy innych organizowanych przez nas seminariów: 100zł

Cena zawiera certyfikat uczestnictwa oraz poczęstunek w czasie przerw kawowych.

Zgłoszenia poprzez formularz: FORMULARZ

 

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całości kwoty na konto:

95 1090 1492 0000 0001 3321 5256 (Santander Bank Polska)

 

W przypadku rezygnacji zwrot pieniędzy możliwy tylko w przypadku znalezienia osoby na swoje miejsce.

 

Organizator zatrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku zbyt małej liczby chętnych.

 
 

Terminy

 • 2019-11-23 10:00

Wspierane przez iCagenda

 • Szkolenia psów Szczecin prowadzone przez doświadczonych trenerów

  Każdy chce, aby jego pies był dobrze ułożony, chodził przy nodze i słuchał komend. Jednak właściciele nie zawsze wiedzą jak nauczyć psa wykonywania poleceń. Zapraszamy do szkoły PiesPotrafi na grupowe i indywidualne kursy posłuszeństwa. Stosujemy wyłącznie metody pozytywne - nie stosujemy bicia czy kolczatek. W czasie szkolenia właściciel dowiaduje się, w jaki sposób porozumieć się ze swoim psim przyjacielem.

  Jeśli właściciel nie ma możliwości przychodzić na szkolenie grupowe psów, możemy zaproponować zajęcia indywidualne. Szkolenia psów w Szczecinie, Świnoujściu i w okolicach realizowane są przez doświadczonych trenerów, którzy swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem.

 • PiesPotrafi - szkoła dla psów Szczecin i Świnoujście z bogatą ofertą szkoleń

  Praca ze zwierzętami potrafi przynieść wiele radości. Trenerzy obserwujący postępy swoich podopiecznych czują satysfakcję i mają motywację do dalszych działań. W naszej Szkole dla psów w Szczecinie, Świnoujściu i innych miastach oferujemy kursy i szkolenia pomocne w nauczeniu psa dobrych nawyków. Jeśli masz problemy ze swym pupilem, Twój pies jest bojaźliwy lub agresywny - zgłoś się na konsultacje behawioralne.

  Poza nauką posłuszeństwa - dla lepszego samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół, należy zapewnić im kontakt z innymi psiakami. Doskonałą sposobnością są spacery socjalizacyjne organizowane przez trenerów szkoły. Grupowe wyjścia w teren pozwalają właścicielom na wymianę doświadczeń, a psom na wspólne harce.

 • Zrozumieć zachowanie psa - porady behawioralne Szczecin, Świnoujście

  Psy ze schroniska potrzebują akceptacji i miłości, ponieważ wiele z nich ma za sobą przykre i nieraz traumatyczne przeżycia. Już sam pobyt w ‘psim sierocińcu’ wywołuje stres i silną potrzebe kontaktu z człowiekiem. Czasem jednak w nowym domu pies adoptowany sprawie wiele kłopotu. W takich sytuacjach potrzeba dobrej znajomości psiego behawioru i umiejętności postepowania z psem. Wykwalifikowani trenerzy z naszej szkoły dla psów dobiorą odpowiednie metody działania.

  Jeśli zdecydowałeś się na adopcję psa ze schroniska, zgłoś się do nas. Postaramy się rozpoznać, co wywołuje określone niewłaściwe zachowania i udzielimy porad behawioralnych w Szczecinie, Świnoujściu i innych miejscowościach, abyś wiedział w jak sposób postępować ze swoim pieskiem. Wykorzystujemy tylko metody pozytywne.

 • Zajęcia edukacyjne - Kudłata Lekcja

  Psy wywołują wiele pozytywnych emocji, szczególnie u dzieci. Potrafią zdobyć zaufanie, wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy, w związku z tym są dobrymi "nauczycielami". Zajęcia edukacyjne z psem prowadzimy głównie na terenie Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia.

  Zjęcia prowadzone są przez behawiorystę zwierzęcego, instruktora szkolenia psów, posiadającego także wykształcenie pedagogiczne.

 • Psie przedszkole Szczecin - dla psów rasowych i mieszańców

  Kiedy należy zacząć układanie psa? Oczywiście w wieku szczenięcym, kiedy to najlepiej utrwalają się wpojone zachowania. PiesPotrafi prowadzi przedszkole dla szczeniąt, do którego zaprasza pieski w wieku 2-5 miesięcy. Podczas szkolenia psiaki są socjalizowane, nauczą się podstawowych komend i zostaną oswojone z zabiegami pielęgnacyjnymi. Znajdzie się też czas na zabawę.

  Właściciele otrzymują kliker wykorzystywany podczas zajęć oraz film instruktażowy. Mogą też podzielić się swoimi wątpliwościami dotyczącymi zachowań pieska, a my udzielimy porad behawioralnych. Psie przedszkole w Szczecinie szkoli bezstresowo, a trenerzy dokładają starań by dało oczekiwane efekty.