Warsztaty tropienia użytkowego

Kategoria
Seminaria i warsztaty
Termin
2019-09-20 18:00 - 2019-09-22 16:00
Miejsce
72-500 Międzyzdroje

Zapraszamy ponownie do Międzyzdrojów na warsztaty tropienia użytkowego z Piotrem Smurawą. 

 

O prowadzącym:

Piotr Smurawa jest założycielem Akademii Psa Pracującego, która jako jedna z pierwszych polskich placówek wprowadziła kursy pracy węchowej dla psów i ich przewodników. Z wykształcenia psycholog społeczny, uczestnik i prelegent na wielu kursach i seminariach kynologicznych krajowych i zagranicznych. Były członek Komisji Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Polsce. W swojej pracy stawia na indywidualne podejście do kursanta, przygotowanie teoretyczne, jak i praktyczne oraz nie stosuje metod awersyjnych przy szkoleniu psów.

smurawa tlo

fot. K. Kozyra, Psy w terenie

 

Termin: 20-22.09.2019 r.

Piątek

godz. 18.00-20.00 - spotkanie teoretyczne (ul. Leśna 17 w Międzyzdrojach, SP nr 1)

 

Sobota i niedziela - zajęcia praktyczne w terenie

 

Wyposażenie psa:

- szelki (obowiązkowo) i obroża

- linka ok. 7-10m

- atrakcyjna, ulubiona zabawka psa

- smakołyki

- miska i woda

- uwaga: pies musi mieć opanowane minimum posłuszeństwa (konieczne jest siad i zostań)

 

Wyposażenie przewodnika:

- ciepłe, nieprzemakalne ubranie, przydaje się również karimata (każdy uczestnik będzie również pozorantem dla cudzego psa)

- rękawiczki

- 5-6 "pachnących" przedmiotów - np. skarpetki, używane podkoszulki. W tym 1 rzecz zamknięta w woreczku strunowym.

- auto i/lub klatka kennelowa - psy tropią pojedynczo, a więc muszą gdzieś oczekiwać na swoją kolej, nie przeszkadzając psu ćwiczącemu.

- plecak na sprzęt w terenie

 

Cena uczestnictwa:

350zł - zespół pies + człowiek

Cena zawiera:

- uczestnictwo w 3 dniach warsztatów

- certyfikat uczestnictwa

- słodki poczęstunek, kawa, herbata

 

Organizator nie zapewnia wyżywienia ani noclegu. Jeżeli uczestnicy wyrażą taką chęć, będzie możliwość wspólnego zamówienia czegoś do jedzenia do miejsca szkolenia. 

Zapisy poprzez formularz: FORMULARZ

 

 

 
 

Terminy

 • Od 2019-09-20 18:00 do 2019-09-22 16:00

Wspierane przez iCagenda

 • Szkolenia psów Szczecin prowadzone przez doświadczonych trenerów

  Każdy chce, aby jego pies był dobrze ułożony, chodził przy nodze i słuchał komend. Jednak właściciele nie zawsze wiedzą jak nauczyć psa wykonywania poleceń. Zapraszamy do szkoły PiesPotrafi na grupowe i indywidualne kursy posłuszeństwa. Stosujemy wyłącznie metody pozytywne - nie stosujemy bicia czy kolczatek. W czasie szkolenia właściciel dowiaduje się, w jaki sposób porozumieć się ze swoim psim przyjacielem.

  Jeśli właściciel nie ma możliwości przychodzić na szkolenie grupowe psów, możemy zaproponować zajęcia indywidualne. Szkolenia psów w Szczecinie, Świnoujściu i w okolicach realizowane są przez doświadczonych trenerów, którzy swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem.

 • PiesPotrafi - szkoła dla psów Szczecin i Świnoujście z bogatą ofertą szkoleń

  Praca ze zwierzętami potrafi przynieść wiele radości. Trenerzy obserwujący postępy swoich podopiecznych czują satysfakcję i mają motywację do dalszych działań. W naszej Szkole dla psów w Szczecinie, Świnoujściu i innych miastach oferujemy kursy i szkolenia pomocne w nauczeniu psa dobrych nawyków. Jeśli masz problemy ze swym pupilem, Twój pies jest bojaźliwy lub agresywny - zgłoś się na konsultacje behawioralne.

  Poza nauką posłuszeństwa - dla lepszego samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół, należy zapewnić im kontakt z innymi psiakami. Doskonałą sposobnością są spacery socjalizacyjne organizowane przez trenerów szkoły. Grupowe wyjścia w teren pozwalają właścicielom na wymianę doświadczeń, a psom na wspólne harce.

 • Zrozumieć zachowanie psa - porady behawioralne Szczecin, Świnoujście

  Psy ze schroniska potrzebują akceptacji i miłości, ponieważ wiele z nich ma za sobą przykre i nieraz traumatyczne przeżycia. Już sam pobyt w ‘psim sierocińcu’ wywołuje stres i silną potrzebe kontaktu z człowiekiem. Czasem jednak w nowym domu pies adoptowany sprawie wiele kłopotu. W takich sytuacjach potrzeba dobrej znajomości psiego behawioru i umiejętności postepowania z psem. Wykwalifikowani trenerzy z naszej szkoły dla psów dobiorą odpowiednie metody działania.

  Jeśli zdecydowałeś się na adopcję psa ze schroniska, zgłoś się do nas. Postaramy się rozpoznać, co wywołuje określone niewłaściwe zachowania i udzielimy porad behawioralnych w Szczecinie, Świnoujściu i innych miejscowościach, abyś wiedział w jak sposób postępować ze swoim pieskiem. Wykorzystujemy tylko metody pozytywne.

 • Zajęcia edukacyjne - Kudłata Lekcja

  Psy wywołują wiele pozytywnych emocji, szczególnie u dzieci. Potrafią zdobyć zaufanie, wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy, w związku z tym są dobrymi "nauczycielami". Zajęcia edukacyjne z psem prowadzimy głównie na terenie Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia.

  Zjęcia prowadzone są przez behawiorystę zwierzęcego, instruktora szkolenia psów, posiadającego także wykształcenie pedagogiczne.

 • Psie przedszkole Szczecin - dla psów rasowych i mieszańców

  Kiedy należy zacząć układanie psa? Oczywiście w wieku szczenięcym, kiedy to najlepiej utrwalają się wpojone zachowania. PiesPotrafi prowadzi przedszkole dla szczeniąt, do którego zaprasza pieski w wieku 2-5 miesięcy. Podczas szkolenia psiaki są socjalizowane, nauczą się podstawowych komend i zostaną oswojone z zabiegami pielęgnacyjnymi. Znajdzie się też czas na zabawę.

  Właściciele otrzymują kliker wykorzystywany podczas zajęć oraz film instruktażowy. Mogą też podzielić się swoimi wątpliwościami dotyczącymi zachowań pieska, a my udzielimy porad behawioralnych. Psie przedszkole w Szczecinie szkoli bezstresowo, a trenerzy dokładają starań by dało oczekiwane efekty.