Warsztaty Podstawy Wystawiania Psa

Kategoria
Seminaria i warsztaty
Termin
2018-06-16 14:00
Miejsce
Wąska 13, Szczecin - Wąska 13, Szczecin
Telefon
536 290 288 (pn.-pt. 9.00-18.00)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sztuka wystawiania psów

Wystawy psów rasowych, organizowane przez organizacje zrzeszone w FCI mają wielorakie znaczenie. Oprócz możliwości zdobycia uprawnień hodowlanych, pies wystawiany w poszczególnych klasach wystawowych walczy o zdobycie różnych tytułów, które podnoszą jego rangę jako wzorcowego reprezentanta swojej rasy.

Z perspektywy początkującego wystawcy lub widza umiejętności, które pies musi posiadać mogą wydawać się banalne (bieganie po okręgu oraz po prostej, pozycja wystawowa, badanie przez sędziego), jednak na efektowny pokaz na ringu składa się wiele czynników, wśród których pies stanowi tylko jeden z nich.

Wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z wystawami dla psów zapraszamy na nasze warsztaty z zakresu Podstaw wystawiania psa.

W programie warsztatów:

 1. Organizacja wystawy, podstawowe zasady na wystawie.
 2. Wymogi sędziów.
 3. Różnice w wystawianiu poszczególnych ras psów.
 4. Prezentacja psa w ruchu podczas biegu na ringówce.
 5. Prezentacja psa w statyce - metody ładnego ustawiania psa.
 6. Sprawdzanie psa przez sędziego, nauka pokazywania zębów, przyzwyczajanie do dotyku obcej osoby etc.
 7. Porady groomera dotyczące przygotowania psa do wystawy od strony pielęgnacyjnej.
 8. Socjalizacja psa - jak może pomóc w ładnym wystawieniu psa?
 9. Umiejętność relaksu i odpoczynku przed wejściem na ring lub pomiędzy wejściami - dlaczego to takie ważne?
 10. Jak sprawić, aby pies lubił wystawy? Co zrobić, aby samemu je lubić? :)

Przewidziane są ćwiczenia praktyczne w grupie oraz indywidualne z każdym kursantem.

Ważne informacje

 • Koszt warsztatów: 100 zł - uczestnik z psem, 10% zniżki dla kursantów PiesPotrafi
 • Szkolenie jednodniowe - długość trwania warsztatów uzależniona jest od liczby uczestników (ok. 3h)
 • Zapisy i pytania: FORMULARZ KONTAKTOWY
 
 

Terminy

 • 2018-06-16 14:00

Wspierane przez iCagenda

 • Szkolenia psów Szczecin prowadzone przez doświadczonych trenerów

  Każdy chce, aby jego pies był dobrze ułożony, chodził przy nodze i słuchał komend. Jednak właściciele nie zawsze wiedzą jak nauczyć psa wykonywania poleceń. Zapraszamy do szkoły PiesPotrafi na grupowe i indywidualne kursy posłuszeństwa. Stosujemy wyłącznie metody pozytywne - nie stosujemy bicia czy kolczatek. W czasie szkolenia właściciel dowiaduje się, w jaki sposób porozumieć się ze swoim psim przyjacielem.

  Jeśli właściciel nie ma możliwości przychodzić na szkolenie grupowe psów, możemy zaproponować zajęcia indywidualne. Szkolenia psów w Szczecinie, Świnoujściu i w okolicach realizowane są przez doświadczonych trenerów, którzy swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem.

 • PiesPotrafi - szkoła dla psów Szczecin i Świnoujście z bogatą ofertą szkoleń

  Praca ze zwierzętami potrafi przynieść wiele radości. Trenerzy obserwujący postępy swoich podopiecznych czują satysfakcję i mają motywację do dalszych działań. W naszej Szkole dla psów w Szczecinie, Świnoujściu i innych miastach oferujemy kursy i szkolenia pomocne w nauczeniu psa dobrych nawyków. Jeśli masz problemy ze swym pupilem, Twój pies jest bojaźliwy lub agresywny - zgłoś się na konsultacje behawioralne.

  Poza nauką posłuszeństwa - dla lepszego samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół, należy zapewnić im kontakt z innymi psiakami. Doskonałą sposobnością są spacery socjalizacyjne organizowane przez trenerów szkoły. Grupowe wyjścia w teren pozwalają właścicielom na wymianę doświadczeń, a psom na wspólne harce.

 • Zrozumieć zachowanie psa - porady behawioralne Szczecin, Świnoujście

  Psy ze schroniska potrzebują akceptacji i miłości, ponieważ wiele z nich ma za sobą przykre i nieraz traumatyczne przeżycia. Już sam pobyt w ‘psim sierocińcu’ wywołuje stres i silną potrzebe kontaktu z człowiekiem. Czasem jednak w nowym domu pies adoptowany sprawie wiele kłopotu. W takich sytuacjach potrzeba dobrej znajomości psiego behawioru i umiejętności postepowania z psem. Wykwalifikowani trenerzy z naszej szkoły dla psów dobiorą odpowiednie metody działania.

  Jeśli zdecydowałeś się na adopcję psa ze schroniska, zgłoś się do nas. Postaramy się rozpoznać, co wywołuje określone niewłaściwe zachowania i udzielimy porad behawioralnych w Szczecinie, Świnoujściu i innych miejscowościach, abyś wiedział w jak sposób postępować ze swoim pieskiem. Wykorzystujemy tylko metody pozytywne.

 • Zajęcia edukacyjne - Kudłata Lekcja

  Psy wywołują wiele pozytywnych emocji, szczególnie u dzieci. Potrafią zdobyć zaufanie, wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy, w związku z tym są dobrymi "nauczycielami". Zajęcia edukacyjne z psem prowadzimy głównie na terenie Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia.

  Zjęcia prowadzone są przez behawiorystę zwierzęcego, instruktora szkolenia psów, posiadającego także wykształcenie pedagogiczne.

 • Psie przedszkole Szczecin - dla psów rasowych i mieszańców

  Kiedy należy zacząć układanie psa? Oczywiście w wieku szczenięcym, kiedy to najlepiej utrwalają się wpojone zachowania. PiesPotrafi prowadzi przedszkole dla szczeniąt, do którego zaprasza pieski w wieku 2-5 miesięcy. Podczas szkolenia psiaki są socjalizowane, nauczą się podstawowych komend i zostaną oswojone z zabiegami pielęgnacyjnymi. Znajdzie się też czas na zabawę.

  Właściciele otrzymują kliker wykorzystywany podczas zajęć oraz film instruktażowy. Mogą też podzielić się swoimi wątpliwościami dotyczącymi zachowań pieska, a my udzielimy porad behawioralnych. Psie przedszkole w Szczecinie szkoli bezstresowo, a trenerzy dokładają starań by dało oczekiwane efekty.