Tropienie użytkowe

Zapraszamy na treningi tropienia użytkowego w okolicy Międzyzdrojów, Świnoujścia, Wolina z Nadmorską Grupą Tropiącą na 6 Łap!

Zapraszamy do kontaktu i wspólnych tropów wszystkich chętnych.

O co chodzi?

Spotykamy się we wcześniej umówionym miejscu celem tropienia tj. w skrócie: jedna osoba będąca w roli pozoranta układa ścieżkę zapachową i chowa się, a zespół tropiący tj. pies i jego przewodnik szukają tej osoby z wykorzystaniem węchu psa. Nigdy tego nie robiłeś, nie martw się wszystko wytłumaczymy i pokażemy o co chodzi. Przychodząc na trening możesz zostać poproszony o pełnienie roli pozoranta - konieczny jest ubiór adekwatny do warunków pogodowych.

Po co to robimy?

Tropienie użytkowe to świetna zabawa zarówno dla ludzi jak i dla psów. W trakcie tropienia wykorzystujemy kluczowy psi zmysł czyli węch - zaspokajamy tym potrzeby emocjonalne psa, uczymy koncentracji, wyciszenia, budujemy pewność siebie. Tropienie użytkowe jest szczególnie polecane dla psów lękliwych, niepewnych siebie, nadpobudliwych, z nadmiarem energii i emocji. Korzystnie wpływa na samopoczucie psa i na jego zachowanie.

Jakie psy mogą wziąć udział w treningu?

Nie ma odgórnie ustalonych kryteriów. Tropić mogą psy bojaźliwe, agresywne, nadpobudliwe, a także nie sprawiające żadnych problemów z zachowaniem. Można zacząć ze szczeniakiem, a także psem starszym. Rasa również nie ma znaczenia. 

tropki1

fot. K. Kozyra

Kiedy odbywają się treningi?

Terminy i miejsca treningów będą ogłaszane na fanpage’u Nadmorskiej Grupy Tropiącej oraz w naszym Kalendarzu