• Start
 • Oferta
 • Przedszkole dla szczeniąt

Przedszkole dla szczeniąt

Szczenię potrafi

Kurs socjalizacyjny z elementami podstawowego posłuszeństwa - Psie Przedszkole "Szczenię Potrafi" to doskonała opcja dla piesków w wieku od ok. 2.5 miesiąca do 5 miesiąca życia oraz ich opiekunów. Spotkania w ramach przedszkola to okazja do socjalizacji i nabierania "dobrych manier" dla czworonoga, oraz porcja nauki dla jego przewodnika. W czasie zajęć bardzo duży  nacisk kładziemy na prawidłową relację człowiek-pies, budowanie wzajemnego zaufania oraz instruowanie opiekuna szczeniaka jak postępować ze swoim pupilem.

Przedszkole 01

Przedszkole dla psów to doskonały poligon doświadczalny. Zapraszamy szczenięta wszystkich ras, jak i kundelki w wieku od ok. 2,5 do 5 miesiąca. Szkolenie przewidziane jest na 6 zajęć. 

Kurs dla szczeniąt wszystkich ras

Pierwsze spotkanie ma charakter teoretyczny i odbywa się bez psów. Podczas tego spotkania omawiamy wszelkie teoretyczne zagadnienia dotyczące szkolenia pozytywnego i pracy z klikerem. Każdy uczestnik otrzymuje od nas kliker oraz dostęp do materiałów szkoleniowych pod postacią filmu instruktażowego i skryptu. Właściciele mogą także zadawać pytania odnośnie zachowań psów i kształtowania relacji ze szczenięciem. Wszystko po to, aby na następnych spotkaniach skupiać się na pracy z psami i nie tracić czasu na gadanie ;)

Przedszkole 02

W psim przedszkolu szczeniaczki uczą się „dobrych manier” w stosunku do innych psów, jak i do ludzi. Takie zajęcia dodają młodym pieskom pewności siebie, dzięki czemu maleje ryzyko lękliwości w przyszłości. Dlatego ważnym celem szkolenia szczeniaka jest oswojenie z obiektami, zapachami i dźwiękami, jakich może obawiać się w dorosłości. Na zajęciach następuje także nauka podstawowych komend i chodzenia na luźnej smyczy, a ponadto przyzwyczajanie do zabiegów pielęgnacyjnych (zajęcia z groomerem).

Zobacz artykuł o naszym psim przedszkolu opublikowany w 2015 roku na Moje Miasto Szczecin: LINK TUTAJ.

Program szkolenia

W programie Przedszkola dla psów oferujemy:

 • teoretyczne omówienie zagadnień szkolenia pozytywnego i wykorzystywania klikera
 • pomoc przy rozwiązywaniu problemów z zachowaniem szczenięcia
 • praktyczne ćwiczenia z zakresu podstawowego posłuszeństwa m.in. skupianie uwagi na opiekunie, przywoływanie, chodzenie na luźnej smyczy, podstawowe komendy
 • socjalizację psów
 • oswajanie piesków z różnorodnymi sytuacjami
 • zabawy i ćwiczenia aktywizujące psie zmysły, budujące pewność siebie, wzmacniające świadomość własnego ciała
 • oswajanie z zabiegami pielęgnacyjnymi - zajęcia z groomerką i technikiem weterynarii

Psie przedszkole "Szczenię potrafi"

 • Cena kursu: 300 zł/6 zajęć
 • Pytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 536 290 288
 • Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00 - jeżeli nie odbieramy w podanych godzinach to znaczy, że pradopodobnie jesteśmy na szkoleniu - wyślij sms o treści "PiesPotrafi" – oddzwonimy do Ciebie! 
 • ZAPISY: formularz kontaktowy.
 • Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach i na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wąskiej 13 (niedaleko al. Wyzwolenia i pl. Kilińskiego) w Szczecinie, prowadzimy również przedszkola w Świnoujściu!
 • Aktualne terminy najbliższych psich przedszkoli znajdują się w KALENDARZU SZKOLEŃ

Prosimy zapoznać się z REGULAMINEM SZKOLENIA. Zgłaszając się na szkolenie akceptujesz nasz Regulamin!

Najczęściej zadawane pytania - potrzebujesz pilnie poznać odpowiedź na swoje zapytanie? Sprawdź listę poniżej:

W jakie dni i jak często odbywają się zajęcia?

W przypadku Szczecina są to zawsze soboty, spotkania raz w tygodniu. W przypadku innych miast: zgodnie z informacją w Kalendarzu Szkoleń.

O jakiej godzinie odbywają się zajęcia?

Zgodnie z informacją podaną przy konkretnym kursie w Kalendarzu Szkoleń.

Mój pies nie ma wszystkich szczepień - czy może uczestniczyć w zajęciach?

Prosimy zwrócić uwagę, że codziennie wnoszą Państwo na butach do domu mnóstwo patogenów, z którymi szczeniak ma kontakt w czasie "kwarantanny". Nie ma  więc możliwości stworzenia pieskowi sterylnych warunków, a zbyt długie zwlekanie z socjalizacją pieska i przetrzymywanie go wyłącznie w domu może być opłakane w skutkach jeżeli chodzi o jego rozwój emocjonalny i społeczny. Z tego względu szczenięta mogą przyjść na przedszkole po pierwszych dwóch szczepieniach na choroby zakaźne.

Czy na zajęciach musi być zawsze ten sam opiekun?

Nie, można przychodzić na zmianę z innymi członkami rodziny lub całą rodziną.

Co jeżeli opuszczę jakieś zajęcia?

Będzie można je odrobić z inną grupą w innym terminie.

Czy w zajęciach może uczestniczyć dziecko?


Na nasze zajęcia zapraszamy wraz z młodszymi członkami rodziny - jest to bardzo ważne, aby dziecko uczyło się jak postępować z psem, co robić, a czego nie robić w kontakcie z nim. Ponadto, obecność dzieci jest korzystna dla WSZYSTKICH uczestników zajęć. Dlaczego?
W rozwoju psa bardzo istotna jest socjalizacja, również SOCJALIZACJA Z DZIEĆMI, którą Państwa pieski (które nie mają kontaktu z dziećmi w domu) mogą odbyć właśnie dzięki temu, że dzieci są obecne na psim przedszkolu czy innych grupowych zajęciach. Pies, który nie przyzwyczai się za młodu do dzieci może później stanowić nie lada kłopot.
Dzieci czasem przeszkadzają - zgadza się - jednak to również można uznać za plus, bo pies uczy się skupiać na opiekunie w warunkach trudniejszych. Nie sztuką jest, aby pies się słuchał kiedy nic się nie dzieje dlatego warto już ze szczenięciem trenować w sytuacjach gdzie wiele rzeczy go dekoncentruje i rozprasza.

Uwaga: uczestnictwo dzieci poniżej 15 roku życia proszę wcześniej zgłaszać!