Lekcje posłuszeństwa on-line

Z uwagi na zainteresowanie uruchomiliśmy możliwość odbycia lekcji posłuszeństwa on-line, czyli zdalnie przez internet. 

Na czym polega lekcja on-line?

Uczestnik otrzymuje mailowo link do "wirtualnego pokoju". W umówionym dniu o ustalonej wcześniej godzinie uczestnik klika w link. Zarówno instruktor, jak i uczestnik siedzą przed swoim komputerem z włączoną kamerką. W czasie rzeczywistym instruktor w asyście swojego psa pokazuje jak nauczyć danej komendy. Kursant wykonuje ćwiczenie ze swoim psem, a instruktor na bieżąco udziela wskazówek i koryguje błędy.

Aby odbyć lekcję posłuszeństwa on-line niezbędny jest komputer lub np. tablet z dostępem do internetu, sprawną kamerką i mikrofonem. 

Zapisy na lekcje zdalne przyjmujemy mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Cennik lekcji on-line:

1 lekcja - 60 zł

Pakiet 4 lekcji - 200 zł

Pakiet 8 lekcji - 320 zł

Obowiązuje płatność z góry przelewem na konto bankowe.

UWAGA: ta oferta nie dotyczy problemów behawioralnych! Jeżeli chcesz skonsultować problematyczne zachowanie psa skorzystaj z KONSULTACJI ZDALNEJ.

Tropienie użytkowe

Zapraszamy na treningi tropienia użytkowego w okolicy Międzyzdrojów, Świnoujścia, Wolina z Nadmorską Grupą Tropiącą na 6 Łap!

Zapraszamy do kontaktu i wspólnych tropów wszystkich chętnych.

O co chodzi?

Spotykamy się we wcześniej umówionym miejscu celem tropienia tj. w skrócie: jedna osoba będąca w roli pozoranta układa ścieżkę zapachową i chowa się, a zespół tropiący tj. pies i jego przewodnik szukają tej osoby z wykorzystaniem węchu psa. Nigdy tego nie robiłeś, nie martw się wszystko wytłumaczymy i pokażemy o co chodzi. Przychodząc na trening możesz zostać poproszony o pełnienie roli pozoranta - konieczny jest ubiór adekwatny do warunków pogodowych.

Po co to robimy?

Tropienie użytkowe to świetna zabawa zarówno dla ludzi jak i dla psów. W trakcie tropienia wykorzystujemy kluczowy psi zmysł czyli węch - zaspokajamy tym potrzeby emocjonalne psa, uczymy koncentracji, wyciszenia, budujemy pewność siebie. Tropienie użytkowe jest szczególnie polecane dla psów lękliwych, niepewnych siebie, nadpobudliwych, z nadmiarem energii i emocji. Korzystnie wpływa na samopoczucie psa i na jego zachowanie.

Jakie psy mogą wziąć udział w treningu?

Nie ma odgórnie ustalonych kryteriów. Tropić mogą psy bojaźliwe, agresywne, nadpobudliwe, a także nie sprawiające żadnych problemów z zachowaniem. Można zacząć ze szczeniakiem, a także psem starszym. Rasa również nie ma znaczenia. 

tropki1

fot. K. Kozyra

Kiedy odbywają się treningi?

Terminy i miejsca treningów będą ogłaszane na fanpage’u Nadmorskiej Grupy Tropiącej oraz w naszym Kalendarzu

 

 

Warsztaty "Zostaw, nie rusz, nie zjadaj"

Posiadanie "psiego odkurzacza" to problem wielu opiekunów. Jeżeli Twojemu psu zdarza się "stołować na mieście" i to nie  do końca jadalnymi rzeczami lub Twoje kanapki pozostawione na chwilę bez opieki czasem znikają w tajemniczych okolicznościach, te warsztaty są dla Ciebie.

 

Program warsztatów:

- wstęp teoretyczny - poruszone zostaną takie zagadnienia jak: dlaczego psy czasem zjadają rzeczy niejadalne, jaka jest przyczyna zjadania odchodów, dlaczego pies pomimo tego, że w domu został nakarmiony i tak poszukuje jedzenia na spacerze i inne;

- najczęściej popełniane błędy właściciela, które wzmacniają niepożądane zachowania;

- metody oduczania psa zbierania jedzenia z ziemi, rezygnowania z podjęcia jedzenia - ćwiczenia praktyczne;

- metody uczenia psa oddawania / porzucania znalezionych rzeczy - ćwiczenia praktyczne;

- nauka nie brania jedzenia na komendę - ćwiczenia praktyczne;

- nauka nie brania jedzenia od obcych - ćwiczenia praktyczne.

Wszystkie powyższe zagadnienia będą najpierw omawiane, a następnie trenowane na różnych stopniach trudności z każdym kursantem oraz grupowo.

 

WAŻNE INFORMACJE:

  • Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich psów, także szczeniąt.
  • Warsztaty mają charakter jednodniowy - dokładny czas trwania będzie zależał od liczby uczestników.
  • W czasie warsztatów stosowane będą metody behawioralne i pozytywne metody szkoleniowe.
  • Cena: 100zł / 10% rabatu dla kursantów PiesPotrafi
  • Zgłoszenia: FORMULARZ
  • Najbliższe terminy zawsze w KALENDARZU SZKOLEŃ

Warsztaty "Zostaw, nie rusz, nie zjadaj" - edycja wiosna 2017

Posłuszeństwo sportowe

Zapraszamy do trenowania razem z nami psiej dyscypliny sportowej czyli Rally O!


Co to jest Rally O?


"Rally Obedience (Rally-O) zostało stworzone przez Charlesa L. Kramera aby kształtować pozytywną relację między przewodnikiem a psem, opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku.
Celem Rally-O jest zachęcenie do pracy z psami wszystkich, zarówno osób dorosłych sprawnych fizycznie jak i niepełnosprawnych fizycznie (również na wózkach inwalidzkich), młodzież czy dzieci i sprawdzenie się podczas zawodów Rally-O.W tradycyjnym Obedience wymagane jest precyzyjne wykonanie ćwiczeń wymagające długotrwałego treningu. Natomiast Rally-O umożliwia udział w zawodach również przewodnikom, którzy dopiero zaczynają pracę z psem.Rally-O jest świetnym przygotowaniem dla osób które będą chciały sprawdzić się w późniejszym czasie w tradycyjnym obedience.
Sport ten łączy ćwiczenia posłuszeństwa z agility. Drużyna przewodnik i pies mają za zadanie pokonać tor złożony z szeregu ćwiczeń-stacji, podobnych do tych w tradycyjnym obedience." [opis pochodzi ze strony www.rally-o.pl]
 
WAŻNE INFORMACJE:

  • Koszt 150zł/4 spotkania - uczestnik wykupuje jednorazowo pakiet 4 spotkań - liczbę pakietów można wykupić dowolną ilość razy tj. można trenować z nami miesiąc lub cały rok, wedle uznania :)
  • Zapisy poprzez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Zapraszamy psy z opanowanymi podstawowymi komendami.
  • Aktualne nabory znajdują się w Kalendarzu Szkoleń.