• Start
  • O Nas
  • Metody szkoleniowe

Metody szkoleniowe

Szkoła bez kolców

W Szkole „PiesPotrafi” pracujemy z psami tylko metodami pozytywnymi. Co to oznacza?

Za dobrze wykonane zadanie pies jest nagradzany - nagrodą może być smakołyk, kontakt z opiekunem (np. głaskanie), zabawa z opiekunem lub innym psem. Szkolenie psa metodami pozytywnymi zwiększa więź z przewodnikiem, nie niesie ryzyka stanów lękowych lub utworzenia się u psa negatywnych skojarzeń z człowiekiem.

Metody01

Nie stosujemy kolczatek, bicia, obroży elektrycznych - uwierz, Twój pies nie musi się bać, aby być posłusznym, podobnie jak Twoje dziecko. Stosowanie metod awersyjnych takich jak np. obroże elektryczne może powodować stany lękowe, przewlekły stres, utratę więzi z opiekunem, a nawet zachowania agresywne.

Nagroda działa lepiej

Dzięki pozytywnym metodom proces szkolenia może stać się relaksującym sposobem na spędzenie czasu wolnego, a nie przykrym obowiązkiem. TO NIE JEST ROZPIESZCZANIE PSA! Metody pozytywne wymagają refleksu, konsekwencji, zaangażowania - wbrew pozorom nie są one prostsze niż metody awersyjne, jednak korzyści jakie możemy osiągnąć dzięki pozytywnemu szkoleniu są ogromne.

Szkolenie wymaga zaangażowania i czasu - pomiędzy spotkaniami z trenerem czy behawiorystą trzeba ćwiczyć z psem samemu, aby utrwalać z nim to, czego się nauczył oraz wzmacniać wzajemną relację. 

Metody02

W naszej pracy staramy się jak najbardziej wzmacniać pozytywnie zachowania pożądane, co prowadzi do wzrostu chęci współpracy ze strony psa i wzmocnienia relacji człowiek-pies. W pozytywnym szkoleniu także stosuje się "kary" - musimy psa jakoś informować, że robi źle :) Nie są to jednak kary cielesne - era bicia, tzw. "łamania psa" oraz "dominowania go" (szarpania, zmuszania do posłuszeństwa) już minęła.

Zobacz wpis na naszym blogu: Zabawa jest kluczem

Co to jest kliker?

Kliker to małe urządzenie wydające po naciśnięciu charakterystyczny "klik". Służy on do zaznaczania psu zachowania, o które nam aktualnie chodziło. Po użyciu klikera pies zawsze otrzymuje nagrodę. Gdy kliker jest dobrze uwarunkowany, a jego dźwięk bezsprzecznie kojarzony z nagrodą, można z łatwością nauczyć psa wielu różnych komend i sztuczek. A wszystko bez bicia, szarpania na kolczatce, z kieszenią pełną smakołyków i wesoło merdającym ogonem :)

Nie wierzysz? Możemy to udowodnić :) Napisz mail i zgłoś psa na szkolenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Metody03

Poczytaj o naszej kadrze i zobacz nasze kwalifikacje - stosowane przez nas metody są poparte wykształceniem
i wiedzą nabytą na licznych kursach. O kadrze możesz poczytać TUTAJ.