• Start
  • Konsultacje
  • Socjalizacja

Socjalizacja

Drugi pies/kot w domu...

Większośc zwierząt domowych lubi towarzystwo innych zwierząt. Dwa psy czy dwa koty zazwyczaj dobrze się ze sobą czują i rozumieją, lubią ze sobą przebywać, bawić się i odpoczywać w pobliżu. Częstą sytuacją jest dogadywanie się psa z kotem, pokojowe dzielenie terytorium, a nawet wzajemne okazywanie sympatii. Oczywiście każdy osobnik jest indywiduum, dlatego jeśli planują Państwo powiększenie domowego stada o nowego towarzysza, to warto to zrobić z głową, mając na uwadze wszelkie aspekty takiej "operacji".

00

Musimy pamiętać, że zapoznanie zwierzaków, które będą dzieliły wspólny habitat wiąże się dla nich ze stresem. Często zdarzają się psy/koty rezydenci nastawieni bardzo przyjacielsko, zwłaszcza gdy opiekun dba o socjalizację swojego pupila od najmłodszych lat. Ale zdarzają się też trudne przypadki kiedy potrzeba zwierzakom dać czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji.

167851 1705136921638 876072 n

Gdy potrzebny behawiorysta

Zapraszamy do kontaktu w przypadku kiedy planują Państwo zakup/adopcję nowego zwierzęcia i występują w związku z tym jakiekolwiek problemy z zachowaniem czworonogów. Oferujemy porady doświadczonego zoopsychologa, który rozpozna przyczyny problemu i zaproponuje skuteczne rozwiązania. Oczywiście najwięcej zależy od Państwa jako opiekunów zwierząt, dlatego warto od początku skorzystać z rad bahawiorysty, aby nie popełniać błędów, które mogą okazać się trudne do naprawienia.

Umów się na konsultację behawioralną - szczegóły w dziale KONTAKT.

Zobacz wpis na blogu: Jak zapoznać psa z kotem