• Start
 • Konsultacje
 • Pies bojaźliwy i agresywny

Pies bojaźliwy i agresywny

„Trudny” pies – szkoleniowe wyzwanie

Agresja u psów może mieć różne źródła. W wielu przypadkach wina za agresję psa leży po stronie człowieka, który niewłaściwie odczytał zachowanie psa albo nieświadomie utrwalał w psie pewne złe nawyki. Osobniki agresywne zdarzają się w każdej rasie.

Praca z psami ze Schroniska 

Uczestnicząc w wielu seminariach i szkoleniach stale podnosimy swoją wiedzę i doświadczenie w pracy z psami, aby jak najskuteczniej pomagać czworonogom i ich właścicielom dogadać się. Nie ma prostej recepty na poradzenie sobie z lękiem bądź agresją, istnieją natomiast metody, które należy bardzo umiejętnie dobrać, a następnie stosować, a co najważniejsze i często najtrudniejsze, należy stosowania tych metod nauczyć właścicieli psów.

Zapewniamy, że cała nasza wiedza, pasja, doświadczenie i zaangażowanie jest do Państwa dyspozycji, jeśli zdecydujecie się na współpracę ze Szkołą PiesPotrafi.

Kiedy potrzebna jest resocjalizacja

Praca z psami lękliwymi i agresywnymi, składa się z dwóch etapów:

 1. Diagnoza – polega na pogłębionym wywiadzie z właścicielami czworonoga. Zazwyczaj prosimy o szczegółowe opisanie problemu, historii jego pojawienia się i występowania. Prosimy o opisanie jakie ewentualne szkody zostały wyrządzone przez psa oraz jak uciążliwe zachowania odbijają się na poszczególnych członkach rodziny i co najważniejsze, jaka jest ich reakcja, kiedy niepożądane zachowania występują. Kolejnym elementem diagnozy jest obserwacja niepożądanych zachowań w chwilach ich występowania, oczywiście w możliwie najbezpieczniejszych warunkach. Diagnoza zajmuje zazwyczaj jedno, a czasem dwa spotkania z trenerem.
 2. Terapia – polega na wprowadzeniu zmian w postępowaniu w stosunku do psa lub/i prowadzenia regularnych treningów mających na celu oduczenie danego zachowania, jego korekcję lub wypracowanie nowego, pożądanego wzorca zachowań. Terapia odbywa się z czynnym udziałem trenera, który prezentuje ćwiczenia, bądź dane procedury, po czym wprowadza je w życie przewodnik i ewentualnie  członkowie rodziny. Trudno jest określić czas trwania terapii, jest to sprawa bardzo zindywidualizowana.

elzaind

Jeśli Twój pies ma problemy z lękiem, bądź bywa agresywny w stosunku do psów lub ludzi, nie czekaj – skontaktuj się z nami. Dojeżdżamy do Klientów na terenie Szczecina i okolic, Świnoujścia, Międzyzdrojów i okolic.

Zobacz cennik konsultacji behawioralnych

 

 • Szkoła dla psów Szczecin, Świnoujście - my wiemy jak szkolić psy

  Bohater wiersza Jana Brzechwy chwalił się, że wie jak rozmawiać z psem. Trenerzy pracujący w naszej szkole także znają tajniki porozumiewania się z czworonożnymi przyjaciółmi. Szkolenie klikerem, stosowanie nagród i pochwał wzmacnia więź i przynosi rezultaty. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty Szkoleń dla psów w Szczecinie, Świnoujściu i innych miastach. Mile widziane są psy w każdym wieku, rasowe i kundelki.

  Organizujemy także spacery grupowe, które sprzyjają socjalizacji zwierząt. Opiekunowie również czerpią wiele przyjemności ze wspólnych wypadów. Porady trenerów pomogą rozwiązać problemy wychowawcze i poprawić wspólne relacje. Czas spędzony z pupilem przynosi wiele korzyści dla każdej ze stron.

 • Szkolenie psów Szczecin, Międzyzdroje, Świnoujście, Resko, Nowogard, Płoty

  Starasz się ułożyć psa, stosujesz różne metody, a efektów brak? Prawdopodobnie zabierasz się do sprawy niewłaściwie, albo popełniasz nieświadomie błędy, które Twój pies wykorzystuje. Zapraszamy do Szkoły dla psów w Szczecinie i innych miastach. Na szkoleniu podpowiemy jak działać i reagować, by uzyskać pożądane efekty. Pomocne będą materiały, wskazówki i regularny trening. Warto poświecić trochę czasu i energii.

  Polecamy Kursy posłuszeństwa podstawowego i posłuszeństwa II stopnia, na których Twój pies zmieni się nie do poznania. Oferujmy też szkolenie "Mikropsy" dla małych pupili, które sprawiają podobne problemy niż ich pobratymcy większych ras. Zapewniamy, że czas spędzony w naszej Szkole dla psów nie będzie stracony :)

 • Porady behawioralne Szczecin i Świnoujście, czyli jak właściwie postępować z psem

  Mówią, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli postępowanie Twojego psa jest niewłaściwe i uważasz, że potrzebuje pomocy zapraszamy na konsultacje behawioralne. Znajdziemy powód i postaramy się wyeliminować złe zachowania. Odpowiednie kwalifikacje naszych trenerów i znajomość psiej psychiki, pozwala na zastosowanie skutecznych metod. Odpowiednie postępowanie to klucz do sukcesu.

  Pies potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, dlatego tak ważna jest cierpliwość i konsekwencja. Porady behawioralne w Szczecinie i innych miastach pomogą wdrożyć właściwe działania wychowawcze. Miłość do pupila z pewnością ułatwi sprawę :) Gorąco zachęcamy do umówienia się na spotkanie i skorzystanie z oferty.

 • Kurs Podstawy dogoterapii Szczecin

  Jeśli do Twoich zainteresowań należą różnorodne techniki terapeutyczne, a powołaniem jest pomaganie innym, mamy dla Ciebie coś odpowiedniego. Polecamy Kursy dogoterapii w Szczecinie prowadzone przez doświadczonych trenerów. Na zakończenie otrzymasz certyfikat poświadczający Twój udział w szkoleniu. Warto zainwestować w rozwijanie własnych pasji.

  Dogoterapia to metoda mająca wielu zwolenników, ponieważ przynosi nieoczekiwane efekty. Trzeba widzieć, że nie każdy pies ma predyspozycje do tego by zostać 'terapeutą'. Powinien wykazywać się niezwykłą łagodnością i zrównoważonym charakterem. Prowadzimy indywidualne szkolenie psów do dogoterapii. Zapraszamy!

 • Psie przedszkole Szczecin dla szczeniaków od 2. miesiąca życia

  Szczeniak tak jak dziecko nie wie jeszcze, co jest dobre, a co złe. Zadaniem właściciela jest nauczenie go dobrych manier. Kłopot w tym, że opiekunom często brak cierpliwości i konsekwencji, ale bez tego wysiłku trudno osiągnąć zamierzony cel. Warto przyprowadzić pupila do Psiego przedszkola w Szczecinie. U nas zarówno pies, jak i jego pan dowiedzą się co robić, by życie pod jednym dachem było przyjemne.

  Do Przedszkola dla szczeniąt mogą uczęszczać pieski od 2. miesiąca życia. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że w tym wieku nauka jest najskuteczniejsza. W naszej Szkole bardzo dbamy o dobre warunki i przyjazną atmosferę, dlatego szkoląc szczeniaki stosujemy tylko metody pozytywne.