Warsztaty Nose Work - detekcja zapachów

Seminaria i warsztaty
nosedzido3
Termin: 2020-08-22 10:00 - 2020-08-23 17:00

Miejsce: SP1 w Międzyzdrojach, ul. Leśna 17  |  Miejscowość: Międzyzdroje

Zapraszamy osoby ze wszystkimi psami: młodymi, starszymi, nadpobudliwymi, spokojnymi, lękliwymi, a nawet przejawiającymi zachowania agresywne. Psy ćwiczą pojedynczo, a więc jeżeli Twój pies nie umie skupić się przy innych psach lub bywa agresywny nie jest to przeszkodą w uczestnictwie. Nose work ma bardzo dobry wpływ na zachowanie psów: pomaga się wyciszyć, uczy skupienia, psom lękliwym dodaje pewności siebie. Jest to  doskonała forma spędzania wolnego czasu z pupilem. Mile widziane również osoby bez psów, zainteresowane tematyką.

 

Czym jest Nose Work?

Nose Work jest to rekreacyjna/sportowa wersja wykrywania zapachów przez psy, która odbywa się na podobnej zasadzie jak wykrywanie substancji (np. narkotyków) przez psy służbowe. Praca nosem to najbardziej naturalna dla psa czynność, która wycisza, uczy skupienia, samodzielności, a także pomaga rozwiązać wiele problemów behawioralnych z jakimi borykają się psy.

 

O prowadzącej:

msdzpsem

Magdalena Szewczyk Dzido – przewodnik psów ratowniczych Fridy – certyfikat uprawniający do udziału w akcjach terenowych i gruzowiskowych i Sticha – certyfikat uprawniający do udziału w akcjach terenowych. Od 2003 roku zajmuje się szkoleniem psów ratowniczych, początkowo do ratownictwa wodnego. Ze swoimi nowofundlandami Hugo i Negrą zdobyła certyfikaty pracy wodnej FCI  Belgijskie, Niemiecki, Włoskie, Francuskie i Polskie. Założycielka Sekcji psów ratowniczych Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR. Współzałożycielka  i instruktor szkolenia psów w Fundacji Na Rzecz Psów Pracujących Psi Ratownicy. Sędzia prób pracy wodnej w WOPR i Fundacji. Dogoterapeuta, od 2004 roku pracuje ze swoimi psami w placówkach oświatowych. W latach 2011-2014 ukończyła kurs przewodników, a potem kurs instruktorów szkolenia psów ratowniczych na Wydziale Wyszkolenia Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo Ratowniczych Szkoły Aspirantów w Krakowie, oddział w Nowym Sączu.  Swoje kwalifikacje wciąż podnosi na licznych kursach, seminariach i warsztatach.

Psy ćwiczą pojedynczo, nie grupowo! Poza swoim wejściem pies powinien spokojnie przebywać w transporterze/klatce kennelowej lub być pod kontrolą swojego opiekuna i nie przeszkadzać psu ćwiczącemu.

Limit uczestników: 10 zespołów człowiek + pies, kilku obserwatorów bez psa

Ćwiczenia praktyczne będą poprzedzone wstępem teoretycznym. Psy będą się uczyć wykrywać i zaznaczać zapach początkowo w pudełkach i różnego rodzaju pojemniczkach, potem zapach będzie ukrywany w pomieszczeniach. 

 

Miejsce Seminarium:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyzdrojach, ul. Leśna 17, Międzyzdroje - lokalizacja położona jest w malowniczym otoczeniu Wolińskiego Parku Narodowego, ok. 15 min. na piechotę od plaży i ok. 15 min. na piechotę od dworca pkp. Seminarium może być doskonałą okazją do spędzenia weekendu nad morzem.

 

Cena uczestnictwa w Seminarium:

  • 380 zł 1 osoba z 1 psem
  • 420 zł 2 osoby z 1 psem
  • 580 zł 1 osoba z 2 psami
  • 120 zł obserwator bez psa

Cena obejmuje:

- uczestnictwo w 2 dniach seminarium (uczestnik bez psa podczas ćwiczeń praktycznych jest obserwatorem),
- certyfikat uczestnictwa,
- przerwy kawowe, słodki poczęstunek
 
Organizator nie zapewnia noclegu!
 

Zapisy i pytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Numer konta do wpłat:

95 1090 1492 0000 0001 3321 5256 (Bank Zachodni WBK)

 

 

E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Addres
Leśna 17, 72-500 Międzyzdroje

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2020-08-22 10:00 do 2020-08-23 17:00

Wspierane przez iCagenda