Dogoterapia

Kurs Podstawy Dogoterapii

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem "Po To Jestem" organizujemy Kursy Podstaw Dogoterapii kierowane do osób chcących połączyć pracę z ludźmi i niesienie pomocy z pracą ze zwierzętami. Serdecznie zapraszamy!

Kurs Podstawy Dogoterapii dla przewodników psów

Kurs Podstawy Dogoterapii odbywa się bez psów uczestników, po jego ukończeniu można we współpracy ze Stowarzyszeniem "Po To Jestem" i Szkołą dla Psów PiesPotrafi przygotować do pracy swojego psa. Zajęcia mają charakter wykładów połączonych z praktycznymi warsztatami i zadaniami.

Kurs Podstawy Dogoterapii - kwiecień 2016

Kurs dogoterapii 2014

Kurs dogoterapii 2013

Kursanci-dogoterapeuci ze swoimi asystentami :)

W czasie kursu uczestnicy poznają rodzaje terapii z udziałem psa i jej zastosowanie w pracy z dziećmi, autystami, osobami głuchymi, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, trudną młodzieżą. Przedstawimy jakie kryteria musi spełniać pies oraz jego przewodnik, aby terapia była skuteczna.

Labradorka Elza

Elza jest podopieczną Stowarzyszenia "Po To Jestem". Przeznaczeniem takich psów od pierwszych dni życia jest praca z ludźmi, zostały one wyselekcjonowane spośród innych szczeniąt na podstawie szczegółowych testów. Obecnie Elza przygotowywana jest do roli psa-przewodnika.

Homer i Ulisses

Homer i Ulisses są podopiecznymi Stowarzyszenia "Po To Jestem" oraz Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik. Obecnie Homer i Uli przygotowywani są do roli psów-przewodników.