I Sosnowicki Rajd na Sześciu Łapach

Kategoria
Spacery socjalizacyjne
Termin
2017-06-04 10:00
Miejsce
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach - Sosnowice 6, 72-410, Polska
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na I Sosnowicki Rajd na Sześciu Łapach!

Rajd odbędzie się w dniu 4 czerwca 2017 (niedziela), na terenie i w okolicach Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w
Sosnowicach (Golczewo).

Do pokonania będą dwie trasy (do wyboru): krótsza ok. 4 km oraz dłuższa ok. 9 km.

Wziąć udział można z własym psem lub z psem schroniskowym - obowiązuje limit miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń!

Pies biorący udział w Rajdzie musi być zdrowy i w pełni sprawny. Niedozwolony jest start ze szczeniętami, psami w wieku
podeszłym, sukami w ciąży lub tuż po porodzie oraz psami chorymi.

Niedozwolony jest start z psem ubranym w kolczatkę lub łańcuszek zaciskowy. Dozwolone sprzęty to: szelki lub uprząż
(najlepiej specjalne do biegania lub dogtrekkingu), obroża, długa smycz, pas biodrowy dla opiekuna. Przez cały czas
trwania Rajdu opiekunowie są zobowiązani prowadzić swojego psa na smyczy, zapewnić mu wodę do picia oraz należytą opiekę.
Ze względu na komfort psa nie powinien odbywać on Rajdu w kagańcu.

Rajd zakończy się wręczeniem nagród dla zwycięzców, którzy ukończą wybraną trasę w najkrótszym czasie oraz zaliczą punty
kontrolne.

Ze względu na fakt, że Schronisko cierpi na deficyt mokrej karmy o bardzo dobrym lub dobrym składzie, jako "wpisowe" na
Rajd obowiązuje dostarczenie do Schroniska 5 kg MOKREJ (puszki, saszetki etc.) KARMY DLA PSÓW JEDNEJ Z NIŻEJ WYMIENIONYCH
FIRM:
ZiwiPeak, Fromm, Taste of the Wild, Orijen, Acana, Applaws, Saba, Naturea, Alpha Spirit, Husse, Dolina Noteci.

Start z psem schroniskowym odbywa się bez obowiązkowego "wpisowego".

Formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/1QPrUt2-Ul_CjzeUBQg-MMT4UWqfvlqG2MgYYLE2eV5g 

Zapraszamy również  na wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1490071137679516/

 

Zapisy przyjmujemy do 22.05.17!

Niedługo na stronie wydarzenia pojawi się dokładny regulamin Rajdu i inne szczegóły.

Serdecznie zapraszamy!

 
 

Terminy

 • 2017-06-04 10:00

Wspierane przez iCagenda

 • Szkolenia psów Szczecin prowadzone przez doświadczonych trenerów

  Każdy chce, aby jego pies był dobrze ułożony, chodził przy nodze i słuchał komend. Jednak właściciele nie zawsze wiedzą jak nauczyć psa wykonywania poleceń. Zapraszamy do szkoły PiesPotrafi na grupowe i indywidualne kursy posłuszeństwa. Stosujemy wyłącznie metody pozytywne - nie stosujemy bicia czy kolczatek. W czasie szkolenia właściciel dowiaduje się, w jaki sposób porozumieć się ze swoim psim przyjacielem.

  Jeśli właściciel nie ma możliwości przychodzić na szkolenie grupowe psów, możemy zaproponować zajęcia indywidualne. Szkolenia psów w Szczecinie, Świnoujściu i w okolicach realizowane są przez doświadczonych trenerów, którzy swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem.

 • PiesPotrafi - szkoła dla psów Szczecin i Świnoujście z bogatą ofertą szkoleń

  Praca ze zwierzętami potrafi przynieść wiele radości. Trenerzy obserwujący postępy swoich podopiecznych czują satysfakcję i mają motywację do dalszych działań. W naszej Szkole dla psów w Szczecinie, Świnoujściu i innych miastach oferujemy kursy i szkolenia pomocne w nauczeniu psa dobrych nawyków. Jeśli masz problemy ze swym pupilem, Twój pies jest bojaźliwy lub agresywny - zgłoś się na konsultacje behawioralne.

  Poza nauką posłuszeństwa - dla lepszego samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół, należy zapewnić im kontakt z innymi psiakami. Doskonałą sposobnością są spacery socjalizacyjne organizowane przez trenerów szkoły. Grupowe wyjścia w teren pozwalają właścicielom na wymianę doświadczeń, a psom na wspólne harce.

 • Zrozumieć zachowanie psa - porady behawioralne Szczecin, Świnoujście

  Psy ze schroniska potrzebują akceptacji i miłości, ponieważ wiele z nich ma za sobą przykre i nieraz traumatyczne przeżycia. Już sam pobyt w ‘psim sierocińcu’ wywołuje stres i silną potrzebe kontaktu z człowiekiem. Czasem jednak w nowym domu pies adoptowany sprawie wiele kłopotu. W takich sytuacjach potrzeba dobrej znajomości psiego behawioru i umiejętności postepowania z psem. Wykwalifikowani trenerzy z naszej szkoły dla psów dobiorą odpowiednie metody działania.

  Jeśli zdecydowałeś się na adopcję psa ze schroniska, zgłoś się do nas. Postaramy się rozpoznać, co wywołuje określone niewłaściwe zachowania i udzielimy porad behawioralnych w Szczecinie, Świnoujściu i innych miejscowościach, abyś wiedział w jak sposób postępować ze swoim pieskiem. Wykorzystujemy tylko metody pozytywne.

 • Zajęcia edukacyjne - Kudłata Lekcja

  Psy wywołują wiele pozytywnych emocji, szczególnie u dzieci. Potrafią zdobyć zaufanie, wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy, w związku z tym są dobrymi "nauczycielami". Zajęcia edukacyjne z psem prowadzimy głównie na terenie Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia.

  Zjęcia prowadzone są przez behawiorystę zwierzęcego, instruktora szkolenia psów, posiadającego także wykształcenie pedagogiczne.

 • Psie przedszkole Szczecin - dla psów rasowych i mieszańców

  Kiedy należy zacząć układanie psa? Oczywiście w wieku szczenięcym, kiedy to najlepiej utrwalają się wpojone zachowania. PiesPotrafi prowadzi przedszkole dla szczeniąt, do którego zaprasza pieski w wieku 2-5 miesięcy. Podczas szkolenia psiaki są socjalizowane, nauczą się podstawowych komend i zostaną oswojone z zabiegami pielęgnacyjnymi. Znajdzie się też czas na zabawę.

  Właściciele otrzymują kliker wykorzystywany podczas zajęć oraz film instruktażowy. Mogą też podzielić się swoimi wątpliwościami dotyczącymi zachowań pieska, a my udzielimy porad behawioralnych. Psie przedszkole w Szczecinie szkoli bezstresowo, a trenerzy dokładają starań by dało oczekiwane efekty.